недеља, 16. фебруар 2020.

Partizan - FMP 85-77

Uspešno odrađena i druga utakmica, još jedna nas deli do odbrane trofeja. Birča ne samo da je stisnuo zube i bio na parketu nego je i dao veliki doprinos u večerašnjem trijumfu. Raduje što je dosta igrača ubacilo dvocifren broj poena, i što se Raša polako budi, a najvažnije je što se ovaj put niko nije povredio. Kao i protiv Borca, i protiv FMP-a smo nakon 1/4 bili u malom plusu (24-22), ali smo u drugoj zatajili i dozvolili protivniku da na veliki odmor odmor ode sa prednošću (40-45). U nastavku su stvari brzo došle na svoje mesto, treću deonicu smo otvorili serijom 11-0, ne dozvolivši im ni jedan poen čak 5 i po minuta, pa smo pred odlučujuću četvrtinu ponovo imali vođstvo (63-57). Bez većih problema rezultat i igru smo kontrolisali sve do kraja, viđeno je nekoliko atraktivnih akcija i zakucavanja sa naše strane, i tako na najbolji način najavili sutrašnje finale. Da smo bolje izvodili penale razlika bi bila i ubedljivija, ali najbitnije je da smo izbegli neizvesnu završnicu i nepotrebno trošenje. Sutra imamo priliku da se po treći put zaredom vratimo iz Niša sa "Žućkovom levicom", bilo bi iznenađenje da je propustimo. Volim Partizan!

Partizan: Walden 11, Zagorac 10, Paige 10, McAdoo 4, Stefanović, Jaramaz 11, Veličković 4, Birčević 10, Janković 2, Thomas 13, Trifunović 2, Mosley 8.