петак, 14. фебруар 2020.

Partizan - Borac 87-79

Očekivano jak otpor prvoplasirane ekipe u drugoj ABA ligi, a od sledeće sezone verovatno člana jadranske elite. Borac se držao do samog kraja, zahvaljujući pre svega trojkama, ni naša dvocifrena prednost na poluvremenu (46-33), nije nam donela mirnu završnicu. Utakmicu smo otvorili sa samo dva raspoložena igrača. Kori i Birča su ubacili prvih 11 poena, a onda se Birča povredio (zglob), pa je za njega utakmica bila završena posle samo 5 minuta. Na prvom malom odmoru imali smo skromno vođstvo (20-18), ali smo se u nastavku uozbiljili i počeli da se odlepljujemo, a Nidža je bio jedan od najzaslužnijih za to. U drugom poluvremenu smo stali, očajno odigrali treću deonicu što je protivnik iskoristio da se opasno približi i pred poslednju četvrtinu i dalje bude u životu (59-55). Zagor je tada preuzeo odgovornost i pogodio neke teške šuteve, ali je Borac svaki put odgovorio trojkom, pa je na minut i po pre kraja i dalje sve bilo otvoreno (81-78). A onda se probudio i Raša, vezao 4 poena pa su Čačani konačno kapitulirali. Mali Trifa odigrao svoju najgoru utakmicu od kada je priključen prvom timu, ništa mu nije polazilo za rukom, a ni on sam nije skrivao nezadovoljstvo svojom igrom. Mekadu odigrao korektno, bez promašaja iz igre, a podelio je i 3 rampe. Kada je pobednik bio rešen, šansu je dobio i mali Lazar, a jedino kapiten nije ulazio u igru. Idemo dalje, sutra nas čeka borba za finale protiv FMP-a koji se (ne)očekivano pojačao i učiniće sve da nas još više izmore pred poslednju prepreku do trofeja. Neće biti lako posle ovolikog trošenja večeras, i sa igračem manje u rotaciji, ali naš cilj se zna. Volim Partizan!

Partizan: Walden 13, Zagorac 16, Paige 6, McAdoo 8, Stefanović, Jaramaz 10, Veličković, Birčević 7, Janković 14, Thomas 9, Trifunović, Mosley 4.