недеља, 9. фебруар 2020.

Partizan - Budućnost 87-82

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Revanširali smo se Podgoričanima sa istom razlikom, oborili rekord ABA lige po broju gledalaca, osamostalili na prvom mestu tri kola pre kraja, pa ćemo u odličnom raspoloženju putovati u Niš na odbranu Kupa. Utakmica je opravdala epitet derbija kola, gledali smo zanimljivu košarku, i na kraju zasluženo slavili, iako su gosti šutirali trojke u visokom procentu. Prva deonica je pripala njima (19-23), sredinom druge imali su i dvocifrenu prednost (26-38), ali se nismo uspaničili, i već do poluvremena smo uspeli da preuzmemo vođstvo (47-45). Preokret je inicirao Mozli koji je podelio 2 rampe za minut, podigao publiku na noge i dao celoj ekipi dodatnu energiju. U nastavku smo održavalili minimalnu prednost, u jednom trenutku je i povećali (62-56), ali se Budućnost brzo vratila zahvaljujući pogođenim trojkama. Ipak, uspeli smo da pred odlučujuću četvrtinu povećamo razliku sa poluvremena (68-64). Nastavili smo da kontrolišemo rezultat, gosti su samo jednom uspeli da dođu do izjednačenja 6 minuta pre kraja (72-72), a onda smo opet uspeli da se odlepimo zahvaljujući Ogiju i Mozliju, i tako finiš utakmice dočekali držeći protivnika na bezbednoj distanci. Pobednik je bio rešen, neizvesno je bilo samo da li ćemo slaviti ubedljivije nego oni u Morači. Imali smo poslednji napad da i to uspešno odradimo, ali smo ga loše organizovali pa je ta šansa propala. Bravo za tim i stručni štab, ovo nam je bila treća jaka utakmica za 6 dana, i uspeli smo da je odradimo na visokom nivou. Igrali smo bez Gorde i Redžija, Žanis je posled dužeg vremena bio u timu, ali nije dobio šansu sa klupe. Ogi maestralan u drugom poluvremenenu, Markus isporučio 5 trojki, Zagor osvojio najviše lopti, a Ubica i Kori su imali solidan učinak u napadu. Idemo dalje, narednog vikenda nas očekuju 3 utakmice u 3 dana, pokušaćemo da trofej Kupa zadržimo u našem posedu i ove sezone. Volim Partizan!

Partizan: Walden 12, Zagorac 7, Paige 20, McAdoo 2, Jaramaz 19, Veličković 12, Birčević, Janković 6, Thomas 5, Peiners, Trifunović, Mosley 4.