петак, 2. децембар 2022.

Partizan - Valensija 96-100*

Stigoh iz Arene, izgubismo...

I četvrti španski klub slavio je protiv nas ove sezone, drugi koji je to uradio nakon produžetka. Nismo uspeli da prekinemo negativan niz, pa ćemo morati da poradimo i na psihološkom planu kako bi konačno izašli iz rezultatske krize u koju smo upali. Valensija nas je večeras nadskakala, imali su u napadu skoro isti broj uhvaćenih lopti koliko mi u odbrani, što ne sme da dozvoli nijedna ozbiljna ekipa. Opet smo u većem delu meča bili mlaki defanzivno, dozvolili protivniku gomilu lakih poena, a ni koncentracija nam nije bila na nivou. To se najbolje videlo u poslednjim sekundama produžetka kada je Nane bio neoprezan i izgubio loptu pri polasku u ono što je trebalo da bude naš napad za pobedu. Prva deonica je završena nerešeno (21-21), na poluvremenu smo bili u plusu (43-37), kao i nakon 3/4 (64-60), ali nismo imali samopouzdanja kad se lomilo da izađemo kao pobednici iz ovog duela. Još jednom svaka čast Matijasu koji nije izlazio iz igre od 5-og minuta, ali ga umor nije sprečio da opet pruži sjajnu partiju i zabeleži novi dabl-dabl. Videćemo dokle će moći da igra u takvom ritmu jer mi adekvatnu zamenu za njega nemamo. Jam je bio dobar, pogotovo na otvaranju meča, ali nije ga bilo u igri u završnici, kao ni Đuše koji je presedeo na klupi celo drugo poluvreme, da bi ušao kada je postavljen konačan rezultat tj. kada je Kevin dobio petu ličnu grešku, 6 sekundi pre kraja. Osim Gregora, svi su dobili koji minut, a Smaja večeras nije bio ni u hali zbog temperature. Idemo dalje, moramo da se popravimo što pre i da u nedelju savladamo Budućnost kako bi u mnogo boljoj atmosferi dočekali utakmice koje slede. Vidimo se opet na istom mestu, sa još jačom verom i podrškom ekipi i stručnom štabu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 12, Punter 19, Papapetrou 4, Exum 9, Brodziansky, Nunnally 15, Glas, Lessort 22, Trifunović, Anđušić 2, Madar 13.