субота, 17. децембар 2022.

Partizan - Efes 82-79

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Zaslužen trijumf nad aktuelnim prvakom Evrope, uspeli smo da prekinemo niz od 5 uzastopnih poraza u EL. Slična utakmica kao nekoliko prethodno izgubljenih, ali ovaj put smo bili pametniji u završnici, pogotovo u napadu, pa je ova večeras imala srećan kraj. Protivnik nas jeste nadskakao i nije nas hteo šut za 3 (samo 4 pogođene trojke), ali smo šutirali slobodna bacanja bez promašaja i nismo prodavali lopte, kao što je to ranije bio slučaj. Bolje smo ušli u meč, Efes je u prvoj deonici postigao samo 10 poena, ali to nismo uspeli bolje da materijalizujemo u ofanzivi, pa na prvom malom odmoru nismo imali dvocifrenu prednost (14-10). Opet smo pali u 2/4, dugo smo bili na samo 4 ubačena poena, što su gosti iskoristili da preokrenu rezultat, preuzmu kontrolu igre i sa lepom zalihom odu na poluvreme (28-37). Ali, sve se promenilo u nastavku. Željko skoro da nije menjao petorku, a ona mu je uzvratila na poverenju borbenom igrom u odbrani i efikasnijim napadom. Proradio je trio Kevin, Dante i Nane, pratio ih je Matijas, a pred odlučujuću deonicu rezultat na semaforu je bio 53-54. Poslednji put Efes je vodio 65-67, na 5 i po minuta pre kraja, a onda su nam kapiten i Nane serijom 5-0 doneli prednost koju više nismo ispuštali. Imali smo priliku da ranije rešimo meč, ali su gosti prišli na 80-79, samo 4 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene. Kevinu ruka nije zadrhtala sa penala, a nismo im dozvolil da upute šut koji bi im doneo eventualni produžetak. Veoma bitna pobeda, naročito što smo je ostvarili u neizvesnoj završnici koje smo redovno gubili i koje se više neće ponoviti, bar se nadamo. Tristan, Smaja i Jam igrali samo prvo poluvreme (Jam je odigrao i poslednje 3 sekunde meča), Đuša nije ni ulazio, kao ni Aleksa koji je večeras prvi put ove sezone bio u sastavu, ali očigledno samo da zaplaši rivala, i u tome je uspeo. Da li smo ovim trijumfom povratili samopouzdanje videćemo već u ponedeljak kada nam u goste stiže FMP. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 4, Avramović, Punter 18, Smailagić 7, Papapetrou 2, Exum 18, Nunnally 18, Lessort 13, Trifunović 2, Anđušić, Madar.