четвртак, 22. децембар 2022.

Fenerbahče - Partizan 72-73

Fener jeste iz Istanbula, ali to je ipak crno-beli grad! Čak je i rezultat bio skoro isti kao i 1992. godine, falila je samo trojka u poslednjoj sekundi pa da ugođaj bude kompletan. Nije bilo Kevina, Dantea i Đuše kada se utakmica lomila, ali zato tu je bio Aleksa Avramović. Vratio se neočekivano na teren posle 6 meseci bez utakmica i bio je jedan od ključnih igrača u ovom važnom trijumfu. Uhvatio je Aleksa loptu pod protivničkim košem, u jednom od naših poslednjih napada 28 sekundi pre kraja, izvukao faul, a onda nam doneo izjednačenje pogodivši oba penala. Na 3 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene, ponovo je bio fauliran, ubacio je "samo" jednom, ali i to je bilo dovoljno za pobedu. Odličan je bio i Papa u odbrani u tim trenucima, on je pogodio i našu jedinu trojku u drugom poluvremenu, a ne sme se zaboraviti ni 4 vezana Zekova poena u završnici, za poravnanje rezultata i iz teških pozicija. Domaćin jeste vodio u većem delu meča, dobio je svaku od prve tri deonice, a nakon prve bilo je 19-16. Narednu smo mi otvorili serijom 7-0 i tako prvi put prešli u vođstvo, ali do poluvremena, Fener je vratio rezultat u svoju korist (37-33). U nastavku, protivnik je održavao razliku, a na nešto jače od 2 minuta pre odlučujuće deonice, izgledalo je da će i prelomiti utakmicu u svoju korist jer su stekli dvocifrenu prednost (55-44). Međutim, nismo se predavali, pa smo prišli na prihvatljiv minus do kraja 3/4 (57-51), iako nismo pogodili ni jednu trojku u toj deonici. Ponovo smo bili u vođstvu na polovini 4/4 (61-62), ali smo i ostali bez Dantea zbog 5-e lične, 2 i po minuta pre kraja. A onda smo pokazali da pobeda nad Efesom u neizvesnoj zavrnici nije bila slučajna već da smo izvukli pouke iz nekoliko vezanih poraza u takvim situacijama i to smo večeras demonstrirali. Bravo za ceo tim i stručni štab, veoma bitna pobeda, ali ona se mora naplatiti na narednim mečevima. Sledeći je već u nedelju u Aleksandrovcu protiv Igokee, ovo večeras se mora brzo zaboraviti i što bolje se spremiti za taj duel. Nema sumnje da će Laktaši biti u crno-belom, na igračima je da obraduju sve prisutne novom upisanom reckom. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 8, Avramović 6, Punter 12, Smailagić 4, Papapetrou 5, Exum 10, Nunnally 5, Lessort 12, Trifunović, Anđušić 4, Madar 7.