недеља, 25. децембар 2022.

Igokea - Partizan 85-96

Pobedismo...

Četvrti trijumf u nizu, malo je falilo da i ovaj bude uz dramu, ali to ipak nismo dozvolili. Utakmicu smo otvorili trojkama Trife i Smaje i tako od početka kontrolisali rezultat i onemogućili Igokei da bar jednom bude večeras u vođstvu. Videli smo veoma efikasnu prvu deonicu koja je završena dvocifrenom razlikom u našu korist (22-32). I u drugoj su oba tima bila raspoložena za šut, a do kraja poluvremena smo sačuvali istu prednost (47-57). U nastavku, razlika je prvo narasla na +15 (51-66), da bi pala na samo jedan posed (68-71). Ipak, pred odlučujuću četvrtinu uspeli smo da opet odmaknemo na pristojniju distancu (68-76). Umesto da ranije rešimo pitanje pobednika, puno smo grešili u napadu, pre svega u dodavanjima, što je protivnik iskoristio da opet pripreti na 3 minuta pre kraja (83-86). Usledila je naša serija 7-0, a tačku na ovaj duel stavio je kapiten svojom četvrtom trojkom, koliko je isporučio i Nane. Njih dvojica su bili najefikasniji u našim redovima, a ovaj drugi se istakao i efektnim zakucavanjem u prvom poluvremenu. Krcate tribine navijača crno-belih u Laktašima obeležile su večerašnju utakmicu koja je ujedno bila i naša poslednja u ovoj godini na Jadranu. Aleksa je prvi put u sezoni zaigrao i u ovom takmičenju, ali nije imao doprinos pobedi kao u Istanbulu, što je i razumljivo jer je tek izašao iz teške povrede i duge pauze, a Tristan je i drugi meč zaredom bio jedini igrač koji nije ulazio u igru. Idemo dalje, sledi duel sa Bajernom u četvrtak, vidimo se u Areni da pomognemo ekipi da upiše novu važnu pobedu i da pozdravimo Luču (ako uopšte dođe jer je povređen), Ogija i Trinkija. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 10, Avramović, Punter 18, Smailagić 7, Papapetrou, Exum 9, Nunnelly 18, Lessort 14, Trifunović 12, Anđušić 3, Madar 5.