понедељак, 19. децембар 2022.

Partizan - FMP 90-86

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Ko nije gledao utakmicu pomisliće po rezultatu da smo do bodova stigli teškom mukom, a ne da smo sve rešili još početkom drugog poluvremena. Po svemu prikazanom, ovaj duel nije smeo da se završi ispod 20 razlike, ali sami smo krivi što se to nije i desilo. Počeli smo smušeno, do prvog vođstva i poena iz igre čekali smo 3 i po minuta. Ubrzo počinjemo da se odlepljujemo (19-10), ali do prvog malog odmora prednost se smanjila (21-17). Ponovo smo se uozbiljili u drugoj deonici, stekli dvocifrenu razliku i zadržali je do poluvremena (45-35). U nastavku smo dodali gas, povećavali prednost iz minuta u minut i obezbedili rutinsku završnicu pred poslednjih 10 minuta (73-47). Bar smo svi tako mislili u hali. Sve do poslednjih 5 minuta,razlika je iznosila 20+, a onda je na parketu izašla petorka koja više verovatno neće nikada, protivnik je počeo da topi zaostatak, da bi se 4 sekunde pre kraja čak ponadao da može i do pobede. Ni bilo koji klub iz Evrolige ne sme da nam ubaci 39 poena za četvrtinu, a ne grbavi FMP, bez obzira sa kojim igračima smo na terenu. Ekipa koja igra u školskoj sali dođe u najveću dvoranu na ovim prostorima, većina tih igrača prvi put je i ušla u nju večeras, i zatrpa nam koš kao najvećim amaterima. Nedopustivo! U timu nije bilo Alekse, Pape, Gregora i Balše, pa su se vratili Vlajko i mali Đorđije. Osim Nanea, svi su se upisali u strelce. Očekivano, zbog slave poseta je bila najmanja u ovoj sezoni. Posle dugo vremena vezali smo dve pobede, sledi nam gostovanje Fenerbahčeu u četvrtak, pokušaćemo da dođemo i do treće. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 5, LeDay 10, Punter 6, Smailagić 14, Exum 13, Brodziansky 4, Jovanović 3, Nunnally, Lessort 14, Trifunović 14, Anđušić 5, Madar 2.