петак, 30. децембар 2022.

Partizan - Bajern 83-77

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Petom vezanom pobedom stavili smo tačku na ovu godinu i sa još većim optimizmom ulazimu u narednu. Kao i u Laktašima u nedelju, ni večeras nismo dozvolili protivniku da bar jednom bude u vođstvu. Utakmicu smo otvorili serijom 9-0 na krilima Zeka i Jama, a Bajern je prve poene postigao tek nakon 3 i po minuta igre. Na prvom malom odmoru rezultat je bio 19-14, a do poluvremena smo stekli dvocifrenu razliku (41-29). U nastavku su oba tima krenula dosta neefikasno, a gosti su uspeli da zaprete u tim trenucima (49-42). Usledio je Danteov šou, sam je napravio seriju 8-0 za najvećih +15 (57-42). Iako u prvom delu meča nije bio na svom nivou, a tome su najviše doprinela oba promašena bacanja koja su ga vidno iznervirala. Australijanac je pokazao klasu i približio ekipu novoj pobedi. Ipak, ni ovaj put nismo mogli da mnogo ranije rešimo sve dileme, Bajern se održavao u životu zbog ofanzivnih skokova i dobrim izvođenjem penala, pa su na 3 minuta pre kraja prišli na samo 75-72. Neizvesno je bilo sve do samog finiša, a kad nas već nije hteo šut spolja (ubacili smo samo 3 trojke), utakmicu smo dobili boljom odbranom u završnici. Dante je bio prvi strelac, Matijas je zabeležio novi dabl-dabl, a Zeka je samo skok delio do istog učinka. Jam odigrao vrlo zrelu partiju (i efikasnu), a sa klupe nisu ulazili Đuša i Tristan. Puna Arena je velikim aplauzom pozdravila Luču kapitena, koji nije igrao zbog povrede, kao i Ogija, a i Trinki je srdačno dočekan, kao što je uostalom i zaslužio. Slede nam još 3 vezane utakmice kod kuće, prva je na programu u ponedeljak protiv Zadra. Vidimo se opet na istom mestu da pomognemo ekipi da nastavi pobednički niz i uspešno startuje u 2023. godini. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 15, Avramović 2, Punter 6, Smailagić 2, Papapetrou 2, Exum 19, Nunnally 5, Lessort 16, Trifunović 2, Anđušić, Madar 14.