уторак, 22. март 2022.

Slask - Partizan 71-93

Posle dužeg vremena, tačnije još od početka decembra i pobede u Parizu, slavili smo na nekom gostovanju u Evrokupu i tako potvrdili dobru formu u kojoj se nalazimo. Utakmica nije bila ni nalik onoj iz Beograda protiv istog rivala, večeras smo rutinski odradili posao, kontrolisali rezultat i igru od starta, pa domaćin nije imao nikakve šanse. Vrlo brzo smo stekli veliku prednost (4-21), a sve poene su postigli Kevin, Aleksa i Balša. Već u prvoj deonici imali smo +20 (9-29) i tako praktično rešili pitanje pobednika. Nedostižna razlika zadržana je na poluvremenu (31-50), što je značilo da Kevin može da odmori u nastavku. Jedine loše minute imali smo u 3/4 tj. u drugoj polovini te deonice kada je protivnik uspeo da priđe na "samo" 11 poena zaostatka (53-64). Ali, odmah na otvaranju poslednje četvrtine pravimo seriju 8-0 i ponovo vraćamo kontrolu meča i veliku prednost sa poluvremena. Zek i Jam su bili raspoloženi u tim trenucima, svi igrači sa klupe su dobili šansu, a do kraja meča jedino se Trifa nije upisao. Ponovo smo loše izvodili slobodna bacanja i moraćemo da radimo na tome. U protokolu za ovaj duel opet nisu bili Rodi, Dule i Dangubić. Idemo dalje, čeka nas novo gostovanje, ovaj put u nedelju u Ljubljani protiv Cedevite Olimpije, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Punter 15, Vukčević 6, LeDay 14, Zagorac 3, Avramović 11, Koprivica 10, Smailagić 6, Moore 3, Glas 2, Lessort 8, Trifunović, Madar 15.