уторак, 8. март 2022.

Lijetkabelis - Partizan 93-78

Izgubismo...

Raspoložen protivnik, naša loše odigrana utakmica i zaslužen poraz u Litvaniji. Nakon egala u početnih 10 minuta (24-24), duel je rešen u prvih 7 minuta druge deonice kada je domaćin napravio seriju 20-0 posle koje se više nismo ništa pitali na terenu. U finišu 3/4 bili smo i na -29, a naša druga petorka je ublažila poraz u poslednjoj deonici. Dok smo se držali pre odlučujuće serije Lijetkabelisa, samo su Zagor i Kevin bili na novou, a ostali su se utrkivali i greškama i promašajima. Sve ničije lopte su oni osvajali, mnogo pre njih smo izlazili iz bonusa, pa smo ih agresivnom odbranom slali na liniju za slobodna bacanja, što su za njih bili poklon poeni. Kada jedan Đorđe Gagić izgleda kao Hakim Olajdžuvon pod našim košem, onda ne treba objašnjavati kako smo izgledali. Dalas nije uputio nijedan šut na koš, a većina je prve poene postigla pred kraj, kada je pitanje pobednika odavno bilo rešeno. Igrali smo bez Smaje, Rodija i Duleta, ali teško da bi bilo ko od njih večeras nešto promenio na terenu. U nedelju gostujemo Budućnosti u Podgorici, idemo po pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Punter 20, Vukčević 4, LeDay 4, Zagorac 16, Avramović 2, Koprivica 7, Dangubić, Moore, Glas 2, Lessort 7, Trifunović 4, Madar 12.