недеља, 6. март 2022.

Partizan - C.zvezda 98-84

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Nismo dozvolili da se treći put ove sezone dogodi iznenađenje u susretu sa istim protivnikom. Šteta što smo ispustili priliku da dobijemo sa više od 15 razlike i budemo bolji u međusobnom duelu, pogotovo što smo mi najveći krivci što se to nije desilo jer smo im bukvalno poklonili nekoliko poena pred kraj meča nakon što smo imali loptu u našim rukama i još ubedljiviju prednost na semaforu. Od početka utakmice ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do finiša prve deonice kada smo se odlepili i završili je u našu korist 28-21, a Kevin je obeležio taj period ubacivši polovinu naših poena. Na startu 2/4 prvi put dolazimo do dvocifrenog plusa (33-21), ali smo zapali u malu krizu pa se razlika prepolovila do poluvremena (40-34). Nastavak je bio u znaku Alekse koji se šuterski preporodio od kada nosi masku. Nakon što je bio najefikasniji igrač na oba reprezentativna meča i šuterski prespavao prvo poluvreme, u drugom je odigrao partiju karijere pa je susret  završio sa čak 33 poena, uz neverovatan šut za 3 - 8/10. Gosti su posle dugo vremena ponovo imali prednost na početku odlučujuće deonice, a onda je Aleksa ubacio u petu i uz podršku Dalasa i Matijasa rešio pitanje pobednika mnogo pre kraja. Nažalost, prosuli smo +18 i nismo upisali novu 100-tku. Trifa je danas bio zadužen samo za odbranu, Balša i Jam nisu zadovoljili trenera svojom igrom pa su se brzo vratili na klupu i nisu dobili drugu šansu, a Gregor je opravdao ukazano poverenje pa je dobio nešto veću minutažu od njih dvojice. Zagor jedini nije ulazio, dok su Tristan, Dule i Dangubić bodrili saigrače u civilu. Sjajna atmosfera i nikad puniji Pionir ove sezone dali su veliki doprinos ovoj pobedi. Nastavljamo dalje, već za 2 dana gostujemo Lijetkabelisu u Evrokupu, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 2, Punter 22, LeDay 9, Zagorac, Avramović 33, Koprivica, Smailagić 4, Moore 10, Glas 3, Lessort 15, Trifunović, Madar.