недеља, 13. март 2022.

Budućnost - Partizan 72-80

Pobedismo...

Posle osam godina i sedam neuspešnih pokušaja konačno smo osvojili Moraču. Zasluženo, dominirali smo u većem delu utakmice, a ni par žutih minuta pred kraj prvog i na početku drugog poluvremena, nisu nas izbacili iz ritma niti psihički poremetili. Iako smo utakmicu otvorili sa dve promašene Aleksine trojke i Zagorovim zakucavanjem u obruč iz zicer pozicije, brzo smo došli do velike prednosti (1-15), ne dozvolivši domaćinu poene iz igre skoro 6 i po minuta. Kevin je u tim trenucima predvodio naš tim, a dvocifrenu prednost sačuvali smo do prvog malog odmora (13-24). Na tri minuta pre odlaska na veliku pauzu, na semaforu je stajalo 28-41, ali je protivnik serijom 9-0 prišao na prihvatljiv zaostatak pred drugi deo utakmice. Serija domaćina nastavila se i na početku 3/4, pa su prvi put došli i do vođstva - 42-41. Par minuta trajala je rezultatska klackalica, a onda smo mi uzvratili boljom igrom što nam je donelo solidnu zalihu pred odlučujuću deonicu (51-58). Ipak, Budućnost je brzo uhvatila prikljućak (60-60), na 4 minuta pre kraja i dalje bila u igri (66-68), a onda su Kevin, Zek i Jam uzeli stvari u svoje ruke i obezbedili mirnu završnicu za naš tim. Aleksa je imao svoj mini šou u trećoj deonici, malo je falilo da upiše 3 vezane trojke i podseti na sjajnu partiju od prošlog vikenda u Pioniru, 2 skoka su ga delila do dabl-dabla, a Zeka samo jedan. Jam je zasluženo dobio veću minutažu, a njegova trojka na nešto više od minut pre kraja definitivno je stavila tačku na ovaj duel. I Balša je dao veliki doprinos večeras, a sve je iznenadilo Dalasovo sedenje na klupi tokom cele utakmice. Ni Tristan nije osetio teren, a u protokolu nisu bili Rodi, Dule i Dangubić. Iako je bilo najavljeno da će zbog kovid mera samo 1.800 ljudi moći da prisustvuje utakmici, hala je bila puna. Ne dolazi Partizan svaki dan u Podgoricu, pa je razumljivo što mere nisu ispoštovane. Bravo za igrače i stručni štab na odličnoj utakmici i bitnoj pobedi, a već u sredu nas očekuje važan meč u Evrokupu. Metropolitan nam stiže u Pionir u sredu, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Punter 13, Vukčević, LeDay 12, Zagorac 7, Avramović 13, Koprivica 10, Smailagić 2, Moore, Glas, Lessort 7, Trifunović 3, Madar 13.