недеља, 27. март 2022.

Cedevita Olimpija - Partizan 81-79

I drugi put ove sezone poraženi smo od tima iz Ljubljane. Iako smo vodili gotovo celu utakmicu, u finišu je ponestalo koncentracije, a neočekivano smo zatajili i u napadu. Imali smo vođstvo 69-77 na 5 minuta pre kraja, a onda smo 4 minuta bili bez poena što je domaćin iskoristio da napravi seriju 10-0 i preokrene meč u svoju korist. U tom periodu smo promašili čak i 4 slobodna bacanja (po 2 Aleksa i Matijas) što nam je dodatno unelo nesigurnost. Par puta smo imali i 8 poena prednosti, ali ni to nam nije bilo dovoljno da obezbedimo mirniju završnicu. Na poluvremenu je bilo 43-46, i da protivnik nije izveo skoro 20 penala više, razlika bi sigurno bila dvocifrena. Ali, sami smo krivi za poraz i što je sada gotovo sigurno da nećemo moći dalje od drugog mesta pred plej-of. Ipak, to ne menja naše ambicije, ostajemo glavni kandidati za osvajanje Jadrana. Tivoli je bio krcat, praznik košarke je u svakom gradu gde igra Partizan, a veliku podršku su imali i naši igrači. Osim trija koji je ostao u Beogradu (Rodi, Dule i Dangubić), sa klupe nije ulazio trio Tristan, Gregor i Dalas. Idemo dalje, planirana utakmica sa Lokomotivom kod kuće neće biti odigrana iz poznatih razloga, pa ćemo imati više vremena da se spremimo za utakmicu sa Mornarom u subotu. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Punter 18, Vukčević, LeDay 13, Zagorac 4, Avramović 21, Koprivica 2, Smailagić 6, Moore, Glas, Lessort 4, Trifunović 4, Madar 7.