четвртак, 16. децембар 2021.

Partizan - Slask 75-73

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Niko nije očekivao ovako neizvesnu utakmicu i da ćemo do trijumfa doći tek u poslednjim sekundama, i to kada je izgledalo da ćemo doživeti drugi poraz na domaćem terenu u 4 dana. Mlako smo ušli u meč, posle 5 minuta igre na semaforu je stajalo 8-15, ali stvari su se brzo promenile ulaskom Trife i Jama. Do kraja prve deonice napravili smo seriju 14-0, otvorili i drugu sa 4-0, došli do  prednosti koja je obećavala mirnu utakmicu u nastavku - 30-17. Ali, da neće biti tako uverili smo se već do poluvremena. Gosti su uzvratili i potpuno se vratili u utakmicu (37-35). U 3/4 smo održavali prednost, odlepili se na 54-46, a onda im dozvolili da za minut vežu 6-0 poena i pred odlučujuću deonicu i dalje budu u igri. Da stvari budu još gore po nas, Balša i Smaja su ranije završili utakmicu zbog ličnih grešaka, a Trifa i Gregor, naši najraspoloženiji igrači u tim trenucima, morali su napolje - prvi zbog povrede glave, drugi zbog grčeva. Trifa se kasnije vratio i sa čalmom na glavi igrao u završnici. Nervoza se uvukla u naše redove, dekoncentracija i loše odluke koštale su nas izgubljenih lopti i lako primljenih poena pa smo 2 minuta pre kraja bili pred ambisom - 68-73. Avram je smanjio zaostatak na -3, a onda je na scenu stupio do tada nezapaženi Dangubić. Ubacio je oba penala 20 sekundi pre kraja, da bi onda, nakon Zekove ukradene lopte i Trifine promašene trojke, uhvatio loptu i poentirao za naše vođstvo 74-73, na 5 sekundi pre sirene. Rival je u poslednjem napadu napravio faul, a Avram postavio konačan rezultat nakon što je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja. Rodi se vratio nakon reprezentativne pauze, ali se videlo da je van ritma. Posle dužeg vremena i Dule je dobio šansu pošto smo ostali bez 2 igrača u reketu. Videćemo kakva je situacija sa povredama i u kom sastavu ćemo putovati u Bar na duel sa Mornarom koji je na programu u subotu. Dule Vujošević je opet bio u dvorani i u društvu sportskog direktora Savića pratio meč. Idemo dalje, pred nama su još 3 utakmice u ovoj godini. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs, LeDay 10, Zagorac, Avramović 10, Koprivica 8, Dangubić 6, Smailagić 3, Miletić, Moore 4, Glas 18, Trifunović 12, Madar 4.