субота, 4. децембар 2021.

Igokea - Partizan 68-70

Nikad puniji Laktaši ove sezone, očekivano teška utakmica za nas, ali na kraju zaslužen trijumf protiv nezgodnog protivnika. Nismo bili raspoloženi za igru u većem delu susreta, domaćin je imao mnogo više skokova, pogotovo u napadu, bolje su šutirali i trojke, a početkom 3/4 imali su i 14 poena prednosti. Ali, oni nemaju navijače kao mi, pa smo i na ovom gostovanju imali domaći teren i veliki vetar u leđa koji nas je nosio do preokreta u finišu meča. Njihovi stranci su pogađali skoro celu utakmicu, ali kada se rešavalo ruke su im zadrhtale, dok sa druge strane, Kevin se ispromašivao na startu i presedeo je pola utakmice na klupi, a kada je trebalo, pogađao je i bio jedan od najzaslužnijih za 9-u recku na Jadranu. I to je nešto po čemu se razlikuju veliki igrači od prosečnih. Činilo se da ćemo večeras izbeći dramu kada smo počeli da se odlepljujemo u drugoj deonici (17-25) i kada im nismo dozvolili poene 4 i po minuta, ali Igokea je uzvratila velikom serijom za vođstvo na poluvremenu (35-28). Na istom odstojanju su bili i nakon 3/4 (54-47), a 5 minuta pre kraja imali su i velikih +10 (63-53). Za nešto više od 2 minuta uspeli smo da ih stignemo i izjednačimo, a onda i prestignemo u završnici. Veliku ulogu imao je i, po nekim "novinarima", otpisani Trifa koji je hladnokrvno pogodio oba slobodna bacanja 14 sekundi pre kraja. Bitna pobeda za samopouzdanje i povratak na pobednički kolosek nakon dvonedeljne pauze. Smaja i Zek su bili najefikasniji, a bili smo lišeni Rodijeve pomoći zbog lakše povrede, dok jedino Dule nije ulazio u igru. U sredu nas očekuje gostovanje Metropolitanu u Evrokupu i prilika da se, nakon Igokee, revanširamo i njima za oba poraza u prošloj sezoni. Volim Partizan!

Partizan: Punter 7, LeDay 14, Zagorac 4, Avramović 5, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 15, Miletić, Moore 5, Glas, Trifunović 12, Madar 6.