среда, 22. децембар 2021.

Lokomotiva - Partizan 101-94

Ni iz petog pokušaja nismo uspeli da slavimo u Krasnodaru, doživeli smo četvrti poraz u sezoni, drugi u Evrokupu, uz primljen trocifren broj poena. Slično kao i protiv Cedevite Olimpije, odlični smo bili u napadu, 94 datih koševa je obično dovoljno za pobedu, ali opet je protivnik bio još raspucaniji i na kraju zasluženo trijumfovao. Videlo se od starta da nas očekuje efikasna utakmica, prvih 5 minuta nismo uspeli da odbranimo ni jedan napad, čak i kada bi protivnik promašio neki šut dolazili bi do poena posle ofanzivnog skoka. Mogla je Lokomotiva u ranoj fazi da dođe do dvocifrene prednosti, imali su 17-8 i priliku za čiste poene u kontri, ali je Zagor efektnom blokadom uspeo da ih osujeti u tome i da potom vrlo brzo uhvatimo rezultatski priključak. Na prvi mali odmor otišli smo sa minimalnom prednošću (22-23). Izgledali smo nešto bolje u 2/4, uspeli i da se odlepimo na 33-39, ali ne i da budemo u plusu na poluvremenu (45-42). U nastavku smo uglavnom jurili rezultat, uspeli smo samo jednom da povedemo (53-54), da bi u finišu 3/4 domaćin uspeo da poveća razliku sa poluvremena pred odlučujuću deonicu (70-65). U igri smo bili sve do 3 minuta pre kraja (89-86), a onda je pala koncentracija i u napadu što je iskusan protivnik iskoristio da stekne nedostižnu prednost i dođe do pobede. Nije ih poremetilo ni isključenje jednog od 2 najbitnija igrača u 3/4. Imali smo nekoliko šuterski raspoloženih igrača, i da su još Dalas i Jam bili bar malo zapaženiji, verovatno bi rezultat bio drugačiji. Kevin se vratio iz povrede koja nije ostavila traga na negovu igru, ali jeste na minutažu. Sigurno bi na terenu bio bar 10 minuta više da nije preskočio prethodna 3 duela. U igru jedino nije ulazio Dule, a Trifa i Rodi nisu ni putovali. Šteta, porazom protiv direktnog rivala za prvo mesto u grupi završili smo sa gostovanjima u ovoj godini. Nadamo se da ćemo se na lepši način oprostiti od nje na domaćem terenu protiv Mege u ponedeljak, možda i uz debi Lesora. U svakom slučaju, vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Punter 14, LeDay 19, Zagorac 11, Avramović 15, Koprivica 2, Dangubić 2, Smailagić 8, Miletić, Moore 1, Glas 20, Madar 2.