четвртак, 9. децембар 2021.

Metropolitan - Partizan 82-89

Sjajna utakmica i trijumf protiv prvoplasiranog tima francuskog prvenstva, do sada neporaženog na svom terenu u svim takmičenjima. Mada, ne znam da li se može računati da su večeras i igrali na domaćem terenu s obzirom na atmosferu u dvorani koju su napravili naši navijači. Svi su očekivali neizvesnu utakmicu ali ne i tako efikasnu, pogotovo u prvom poluvremenu. Igralo se brzo i pogađalo u velikim procentima, uz rezultatsku klackalicu. Pri našem vođstvu 17-21, domaćin pravi seriju 9-0 i prednost uspeva da sačuva do poluvremena (53-50). Kevin je brzo došao do 18 poena i najavio svoje veče u "gradu svetlosti". Pribojavali smo se naše tradicionalno loše 3/4, ali ovaj put nije bilo razloga za to. Smaja je vezao 2 trojke za preokret, a pred odlučujuću deonicu, na semaforu je stajalo 68-68. A onda na scenu stupa naša prepoznatljiva odbrana. Zahvaljujući Balši počeli smo da osvajamo lopte i pod njihovim košem, počeli smo da se odlepljujemo, protivnik je polako ulazio u nervozu što nam je dodalno olakšalo mirnu završnicu. Zek standardno dobar, Smaja je opet imao par efektnih zakucavanja, Jam ubacio težak šut na isteku napada kad smo ih lomili, pre toga upisao i sjajnu sistenciju za Balšu, a Avram je odigrao dosta pametnije, sa manje nerezonskih šuteva i većom koncentracijom. Osim Duleta, svi su ulazili u igru, a opet smo igrali bez lakše povređenog Rodija. Idemo dalje, novi praznik košarke je u subotu kada nam u goste stiže Cedevita Olimpija. Vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Punter 28, LeDay 15, Zagorac, Avramović 12. Koprivica 4, Dangubić 8, Smailagić 14, Miletić, Moore 2, Glas, Trifunović, Madar 6.