субота, 11. децембар 2021.

Partizan - Cedevita Olimpija 89-96

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Zaslužen poraz, prvi na domaćem terenu, od ekipe koja uvek protiv nas šutira odlično (na prethodnom meču u Areni su nam ubacili 95 poena), zatajili smo u odbrani, a nismo se proslavili ni sa penala. Prvo poluvreme je bilo slično onom iz Pariza, dosta poena sa obe strane, uz našu propuštenu šansu da na veliki odmor odemo sa prednošću nakon što smo se odlepili na 38-30 sredinom druge deonice. Umesto toga na semaforu je stajalo 49-49, uz odličnu Jamovu partiju. Očekivali smo da ćemo u nastavku stegnuti u odbrani, ali oni nisu prestajali da pogađaju što nas je dodatno unervozilo i uticalo da promašujemo zicere i par otvorenih šuteva za 3 poena. Gosti su kontrolisali rezultat u poslednjih 10 minuta, povećavali razliku i došli do dvocifrene prednosti, a poslednji voz za neizvesnu završnicu propustili smo 50 sekundi pre kraja kada smo promašili trojku i priliku da priđemo na samo -4. Bili smo lišeni Balšine pomoći u drugom poluvremenu zbog povrede zgloba, a Rodi i Kevin su utakmicu posmatrali u civilu. Prvi put od kada je morao da ode sa naše klupe, Dule Vujošević je došao na zvaničnu utakmicu Partizana (protiv Efesa je bila revijalna, Novica se opraštao), ali nije video pobedu svog kluba. Šteta, ali idemo dalje. Sledi utakmica Evrokupa protiv poljskog Slaska u sredu, vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 17, Zagorac 4, Avramović 15, Koprivica 1, Dangubić 5, Smailagić 5, Miletić, Moore 15, Glas 3, Trifunović 8, Madar 16.