субота, 18. децембар 2021.

Mornar - Partizan 64-66

Zaslužen trijumf u još jednom neizvesnom duelu u Baru, iako se na poluvremenu činilo da će biti nikad lakše. Prikazali smo dva različita lica, a ostvarena prednost na polovini duela donela nam je pobedu. Odlično smo krenuli od starta, domaćin nije nijednom vodio i već tada smo došli do dvocifrene prednosti - 16-27, a bilo je i +14 u jednom trenutku (8-22). Gregor je otvorio utakmicu sa trojkom posle samo 9 sekundi igre, a na isti način je i zatvorio 1/4 uz zvuk sirene. Ipak, Balša je obeležio tu deonicu. Postigao je 12 od svojih 14 poena u tom periodu, uz nekoliko atraktivnih zakucavanja. I u 2/4 smo ih držali na distanci i do velikog odmora uspeli da povećamo razliku (29-43). A onda u nastavku, kao da je neka druga ekipa izašla na teren. Iako je Mornar u 3/4 ubacio danas najmanji broj poena - samo 12, uspeo je da smanji zaostatak jer smo mi postigli duplo manje. A da nije bilo dve tehničke za klupu protivnika, ne bi postigli ni toliko. Gotovo 3 minuta su nam trebala za prve poene, da bi do sledećih čekali skoro 5 minuta! Na sreću, Mornar nije služio šut spolja, kao što se inače dešava kada mi dođemo u Topolicu, pa smo ih pred poslednju deonicu zadržali na pristojnom odstojanju - 41-49. Smaja je bio naš ključni igrač u toj četvrtini, postigao je više od polovine naših poena (presudnu trojku minut pre kraja), a bilo bi ih još da 2 puta nije pokušao da zakuca preko Mozlija. Očigledno ga nije gledao u našem dresu prethodne dve sezone. Očekivano, Gordić nam je pravio najviše problema, a morali smo da strepimo u finišu jer je Mornar prišao na 59-62, na 17 sekundi do završetka. Zek i Avram bili sigurni sa penala pa smo se odbranili. Trifa je bio u protokolu ali nije ulazio zbog povrede desne ruke, Dule nije dobio minute jer to rezultat nije dozvoljavao, a Dalas je ušao tek u drugom poluvremenu i nije uspeo za kratko vreme da zasluži duži boravak na terenu. U sredu nas očekuje gostovanje Lokomotivi u Krasnodaru, nadam se da će Kevin biti spreman da nam pomogne protiv jednog od favorita za osvajanje Evrokupa i kluba kojeg nikada nismo dobili na njegovom terenu, a imali smo 4 pokušaja do sada. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs, LeDay 11, Zagorac 4, Avramović 5, Koprivica 14, Dangubić 2, Smailagić 18, Miletić, Moore 1, Glas 8, Trifunović, Madar 3.