среда, 14. новембар 2018.

Zenit - Partizan 75-71

Poraz koji su mnogi očekivali a lako je moglo da bude drugačije. Vodili smo od starta utakmice, stekli u 2/4 i maksimalnih +9 ali smo našim greškama dozvolili domaćinu da se brzo vrati u meč. Imali smo nekoliko ishitrenih napada kada je trebalo stati na loptu, ali za to je potrebno iskustvo koje ovaj tim nema. Presudili su nam u finišu treće deonice i početkom poslednje kada su pri nerešenom rezultatu napravili seriju od 15:0 i nagovestili konačan ishod. Ipak, uspeli smo da se vratimo i izborimo za neisvesnu završnicu ali više od toga nismo mogli, tačnije znali. Opet smo dozvolili protivniku puno ofanzivnih skokova a nismo se proslavili ni sa linije penala. Falio je Zagor, na njegovo mesto je uskočio Gavrilo koji nije mogao poenima da nadomesti njegov izostanak ali je solidno odradio svoje minute. Vanja je počeo da pogađa kada smo bili na -15. Imao je u tim trenucima samo pomoć Gangule jer je Markus ranije završio meč zbog 5 ličnih grešaka. Banđa i Kengur dobri u prvom poluvremenu, u drugom su se utopili u sivilo cele ekipe. Sani jedini nije ulazio, a Ubica i Entoni nisu ni putovali. Idemo dalje, za vikend nas čeka gostovanje u Podgorici kod aktuelnog šampiona Jadrana, videćemo u kojem sastavu ćemo biti. Volim Partizan!

Partizan: Paige 10, Sy 9, Aranitović, Marinković 11, Gegić 4, Pecarski 1, Gavrilović 6, Janković 8, Landale 6, Gagić 7, Nikolić 9.