субота, 10. новембар 2018.

Partizan - Cibona 86-67

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Prvi put ove sezone vezali smo tri pobede i potvrdili da se nalazimo u dobroj formi od Trinkijevog dolaska. U grotlu Pionira pao je najveći rival a košarkaški klasiko opravdao je očekivanja. Cibosi su stigli u Beograd u velikom naletu, sa tri pobede u nizu u ovom takmičenju, a tako su i počeli večerašnji derbi. Za nepuna tri minuta na semaforu je stajalo 0-12, a u sedmom minutu neverovatnih 8-23! A onda se upalila mašina. Zagor je seo na mesto vozača, razbudio saigrače i šou je mogao da počne. Markus je spojio 2 trojke, pridružio mu se i Aleksej i već pre odlaska na mali odmor minus je anuliran - 23-23! Ali nismo se zaustavili na tome. Nakon serije 15-0 u finišu prve četvrtine, na startu druge pravimo 10-0 i totalno preokrećemo meč u našu korist. Zbunjeni gosti malo su se vratili u igru do odlaska na odmor, u nastavku na kratko i poveli (50-51) ali usledio je novo gaženje Parnog valjka pod Zagorovom komandom, razlika je opet postala dvocifrena i više nisu u bili u stanju ni da priprete do kraja utakmice. Pored već pomenutog trija, Banđa i Kengur su takođe bili odlični a, nakon lošeg početka, i Vanja se probudio u drugom poluvremenu. Gega standardno borben, Gangula dobio mizernu minutažu, Gavrilo konačno zaigrao par minuta kod novog trenera, a Entoni i mali Marko nisu večeras osetili parket. Ubica i Sani opet bili u civilu. Idemo dalje, sledi teško gostovanje kod Zenita ali idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Paige 13, Sy 7, Marinković 12, Gegić 4, Pecarski, Gavrilović, Brown, Zagorac 17, Janković 1, Landale 19, Gagić, Nikolić 13.