среда, 21. новембар 2018.

Partizan - Valensija 61-69

Šesti poraz u Evrokupu i sada su šanse za prolaz dalje svedene na minimum. Iskustvo Valensije je došlo do izražaja kada je izgledalo da smo mi bliži pobedi. Bolje su skakali i pogađali kada je trebalo i na kraju nas rutinski dobili. Gosti su bolje ušli u meč, lagano došli do solidne prednosti ali smo ih do poluvremena prestigli. U nastavku, ekipe su se smenjivale u vođstvu a pred poslednju četvrtinu bili smo na -4. Onda je Vanja pokrenuo seriju od 9-0, došli smo do našeg najvećeg vođstva (57-52) ali Valensija je uzvratila sa 12-0 i više nam nisu dozvolili povratak u meč. U našem timu nije bilo šuterski raspoloženih, samo je Vanja uspeo da pogodi nešto spolja, ostali su zatajili u napadu a ni u odbrani se nismo proslavili pa je protivnik imao dosta otvorenih šuteva, što je znao i da iskoriti. Banđa i Aleksej odigrali najlošije partije ove sezone, Gega dobar u defanzivi, Gangula i Kengur solidni a Zagor sa maskom nije isti igrač kao onaj bez nje, što je i normalno. Mali Marko i Gavrilo opet nisu ulazili, a Ubica i Sani nisu ni bili u protokolu za ovaj meč. Idemo dalje, pokušaćemo da trijumfujemo u preostala dva meča i da se nadamo da će nam i ostali rezutati ići na ruku kako bi ostali u Evropi. U međuvremenu, čeka duel sa C.zvezdom u subotu, idemo po pobedu. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Paige 9, Sy, Marinković 15, Gegić 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 6, Janković 6, Landale 14, Gagić 9, Nikolić.