субота, 24. новембар 2018.

Partizan - C.zvezda 71-77

Stigoh iz Pionira, izgubismo...

Očajna 3/4 koštala nas je novog poraza. Sve što smo dobro uradili u prvom poluvremenu olako smo prosuli već na startu drugog, i više nismo ličili na tim do kraja utakmice. Nervoza se uvukla umeđu naše igrače, pali smo na psihološkom planu, a protivnik je kaznio svaki poklonjen otvoreni šut  i koristio priliku za poene iz kontranapada. Opet smo smušeno ušli u meć, dozvolili gostima da lako dođu do brzog i lakog vođstva (0-7 i 3-10), ali onda Kengur sa tri vezane trojke najavljuje preokret (22-12). I u drugoj deonici smo prespavali početak, prve poene postižemo tek posle 4 minuta, a onda je Ubica imao svoj mini šou sa 5 vezanih poena i emocijama koje su udvostručile buku sa tribina. Trinki je iznenadio sve što je kapiten uopšte istrčao u opremi, čak je bio i starter, kao da je hteo od njega da prenese svoju energiju na ceo tim. U tome je i uspeo, ali je bilo kratkog daha. Umesto da +9 pretvorimo u još veću prednost, mi na veliki odmor odlazimo sa samo +3. I onda ne scenu stupa već pomenuta čuvena 3/4 u kojoj smo dozvolili gostima seriju 0-16 i da se napune samopouzdanjem za ostatak meča. U jednom trenutko smo bili i na -15, i do kraja uspeli samo da ublažimo poraz. Gega prvi put nije upisao ni minut od dolaska novog trenera a Zagor ni da zabeleži neki poen. Nije pomoglo ni što je poslednju deonicu odigrao bez maske, loša igra do tada totalno ga je izbacila iz koloseka. Markus se propisno ispromašivao u šutu za tri, a ni Vanja se nije proslavio. Gangula igrao malo ali njegovo zakucavanje je sigurno potez utakmice. Aleksej bez učinka u napadu, očigledno da je zapao u malu krizu. Idemo dalje, sledi reprezentativna pauza od dve nedelje, dosta vremena za Trinkija da spremi ekipu za vrlo bitan deo sezone koji može da odredi našu ulogu do njenog završetka. Bićemo bez Gangule i Zagora, ali možda stigne neko novo ime u međuvremenu. Glavu gore i treniraj još jače. Volim Partizan!

Partizan: Paige 12, Sy 12, Marinković 11, Gegić, Veličković 5, Pecarski, Gavrilović, Zagorac, Janković 9, Landale 18, Gagić 2, Nikolić 2.