недеља, 18. новембар 2018.

Budućnost - Partizan 75-71

Izgubismo...

I peti put zaredom poraženi napuštamo Moraču, a i ovaj put je utisak da je moglo biti drugačije. Moglo je da nismo nekoliko puta glupo prodali lopte, loše izvodili bacanja, promašivali zicere ili da nismo primili koš u poslednjoj sekundi prvog poluvremena sa više od pola terena. Sigurno ima još razloga ali i ovo je više nego dovoljno. Budućnost je već u prvoj deonici došla do dvocifrene prednosti i, sve do finiša 3/4 prednost održavala na 5-10 razlike. Tada je Markus vezao 2 trojke a i Vanja je konačno ubacio nešto sa distance za samo -2 pred početak odlučujuće četvrtine. Ali više od toga nismo mogli. Domaćin je pogodio par ključnih trojki kada se lomilo, mi opet naivno izgubili lopte u napadu, pa je protivnik rutinski utakmicu priveo kraju. Zagor je igrao sa maskom, iako je bilo najave da je otputovao samo da bi bodrio saigrače, i odigrao najbolje što je mogao u ovom trenutku. Vanja je morao i mogao puno bolje, večeras je promašio i nekoliko ulaza koji su trebali da budu sigurni poeni, Gangula je bio raspoloženiji od Kengura, i čini se da je trebalo da dobije veću minutažu u završnici, Aleksej nije bio na svom nivou, posebno u napadu, a jedna trojka mu je nesrećno iscurela iz koša, i to u vrlo bitnom trenutku. Šteta, ostaje žal što nismo trijumfovali na ovom gostovanju, stekli bi veliko samopouzdanje pred naredne teške utakmice. Idemo dalje, u sredu igramo protiv Valensije u Pioniru, moramo je dobiti kako znamo i umemo. Volim Partizan!

Partizan: Paige 10, Trifunović, Sy 7, Marinković 10, Gegić 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 8, Janković 15, Landale 6, Gagić 10, Nikolić 3.