субота, 3. новембар 2018.

Mega - Partizan 74-81

Došao je kraj porazima, konačno smo upisali trijumf, i to protiv neporažene ekipe do ovog kola. Za razliku od prethodnih mečeva ovaj put smo mi imali kontrolu od starta do kraja, ne dozvolivši domaćinu čak ni da upiše neko izjednačenje u ranoj fazi utakmice. Vrlo brzo smo stekli dvocifrenu prednost (17-4) koju smo rutinski sačuvali do odlaska na veliki odmor. Naravno, nije moglo biti sve idealno ni danas. U poslednjoj deonici smo imali veliki pad u igri, Mega je napravila seriju 12-0 ali, na sreću, imali smo zalihu od +17 pa nije izostao veliki preokret. Trinkjeri je debitovao, dočekan je ovacijama prepunih tribina (uglavnom naših navijača) u S. Mitrovici, i uspeo da povrati ekipi izgubljeno samopouzdanje. Vratio se i Zagor, i to u velikom stilu, i potvrdio da ovaj tim nije isti bez njega. Vanja je opet bio efikasan, najveći doprinos je dao u prvim minutima kada smo i stekli nedostižnu prednost, ali junak utakmice je ipak Banđa. Pogodio je 3 vrlo važne trojke u drugom poluvremenu, neke su bile u situacijama kada je Mega opasno pripretila, a upisao je i 2+1, uz skok u napadu, takođe u bitnom trenutku. I Kengur zaslužuje dobru ocenu, borio se kao lav pod oba koša. Entoni ni danas nije ništa pokazao ali nije ni igrao puno. Ostali solidni,treba spomenuti Gegu koji je bio vrlo dobar u odbrani. Ubica i Sani su bodrili saigrači u civilu. Idemo dalje, nadamo se da sledi pobednička serija, videćemo već za tri dana u sigurno krcatom Pioniru da li smo na pravom putu. Vidimo se tamo. Volim Partizan!

Partizan: Paige 9, Sy 12, Marinković 17, Gegić, Pecarski, Gavrilović, Brown, Zagorac 17, Janković 1, Landale 11, Gagić 10, Nikolić 2.