недеља, 20. октобар 2024.

Zadar - Partizan 71-75

Za mnoge neočekivano, ali ako se zna da smo igrali na, za nas, neugodnom gostovanju onda i nije iznenađenje što smo nešto teže došli do trijumfa. Nije isto igrati protiv Zadra na njegovom terenu pred malim brojem navijača i u pozorišnoj atmosferi, kao što je slučaj kad im u goste dolaze drugi klubovi, i igrati protiv njega u svom naloženom modu i sa velikom podrškom sa tribina, a tako je uvek kada dočekuju nas. Najbitnije je da smo pobedili i da je ovaj novi tim pokazao smirenost u finišu u takvoj atmosferi i tako dobio dodatno samopouzdanje za nastavak sezone. Na startu smo se brzo odlepili na 9-16, domaćin je uspeo da izjednači i na prvi mali odmor ode sa minimalnim zaostatkom (19-20). U drugoj deonici smo opet uspeli da se odvojimo, prvi put i na dvocifrenu prednost (21-31), dominirao je Balša pod oba obruča u tim trenucima i zahvaljujući njemu do poluvremena smo ih zadržali na pristojnom odstojanju (31-42). Drugi deo smo počeli sa Majkom u petorci, njegov debi u svetom dresu, a on se predstavio navijačima trojkom u svom prvom kontaktu sa loptom. Međutim, nismo bili skoncentrisani na terenu, Tajrik je zaradio 3 lične za nepuna 2 minuta nastavka, ceo tim je izgledao smušeno što Zadar koristi da napravi seriju od čak 13-0 i preokrene na 46-45. Do kraja 3/4 protivnik je na krilima probuđene publike došao i do svoje najveće prednosti (58-54). Odlučujuću četvrtinu otvaramo serijom 7-0, Bonga i Karlik preuzimaju odgovornost, ali nismo uspevali ranije da prelomimo meč i ušlo se u neizvesnu završnicu. Pametno smo odigrali poslednji napad i došli do lakih poena pa nismo morali da strepimo od poslednjeg šuta Zadrana, a posao nam je olakšao i domaći igrač koji je promašio oba penala 11 sekundi pre kraja. Bonga je bio prvi strelac, pratio ga je odlični Karlik u poslednjoj deonici, ali junak utakmice je definitivno Balša. Vanju nije hteo šut, Tajrik je bio indisponiran i nervozan večeras, Niki bolji u prvom delu nego u nastavku, a prvi put smo videli i Majka, istina ne puno, ali dovoljno za ovaj put. U igru nije ulazio samo Dvejn, dok u sastavu nisu bili Ife i Brendon. Idemo dalje, sledi novi spektakl u Areni, stiže nam Virtus u sredu, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: C. Jones 14, Ntilikina 10, Washington, Koprivica 11, Nakić 4, Marinković 4, Pokuševski, Brown 9, Bonga 16, Lakić, Mike 3, T. Jones 4.