четвртак, 3. октобар 2024.

Baskonija - Partizan 88-82

Izgubismo...

Ni treću sezonu zaredom nismo uspeli da slavimo u Vitoriji, kao ni da pobedom otvorimo najjače evropsko klupsko takmičenje. Prikazali smo dva različita lica - u prvom smo bili odlični u defanzivi, a u drugom dosta lošiji i sa mnogo izgubljenih lopti. Domaćin je bolje počeo, trebalo nam je više od 3 minuta da dođemo do prvih poena iz igre, ali smo se brzo probudili. Pri vođstvu Baskonije 9-3 pravimo seriju 10-0 i vođstvo zadržavamo do odlaska na prvi mali odmor (16-17). Razigrao se i naš centarski tandem Tajrik-Brendon, a kucanje prvog na asistenciju Karlika već sada će biti u izboru za potez sezone. Na poluvremenu je bilo 32-38, uz žal što razlika nije bila i dvocifrena jer smo par puta propustili priliku za bolje odluke u napadu nakon odličnih odbrana. Iako smo u nastavku bili efikasniji, zatajili smo defanzivno. Protivnik nam je non-stop disao za vrat u trećoj deonici, ali smo nakon nje i dalje bili u prednosti (59-60). Poslednji put imali smo vođstvo na 6 minuta pre kraja (70-72), a onda domaćin preokreće i uspešno privodi meč kraju. Ne pamti se dominacija nekog tima protiv nas u rampama kao večeras (6-0), pogotovo bole one dobijene u kontrama 3 na 1, kada smo imali priliku za lake poene. Bila je ovo velika škola za naš novi tim, verujem da će svi naučiti iz svojih grešaka, a bićemo uskoro i jači za Majka. Tajrik i Brendon su bili najefikasniji sa 22 tj. 20 poena, falili su koševi Sterlinga i Karlika, a četverac Balša-Poku-Laki-Mario nije ulazio u igru. Idemo dalje, sledi košarkaški klasik sa Cibonom u nedelju u Areni, prilika da se odmah vratimo na pobednički kolosek. Volim Partizan!