четвртак, 17. октобар 2024.

Makabi - Partizan 79-91

Dupli trijumf u duplom EL kolu i prvi brejk na strani! Velika pobeda posle rovovske borbe i sjajne igre u završnici meča, večeras je gotovo nemoguće izabrati igrača susreta jer je nekoliko njih odigralo bitne uloge kada se lomilo. I to je najveća snaga ovog tima, ne zavisimo od 2-3 igrača već svako može da iskoči i preuzme odgovornost kada je najpotrebnije. Počelo je efikasno na obe strane, ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do rezultata 12-12 da bi onda Makabi serijom 9-0 došao do prve ozbiljnije prednosti. Ipak, već do prvog malog odmora ih stižemo i prestižemo pa je posle prvih 10 minuta na semaforu stajalo 27-28. I pored dominacije protivnika u skoku pod oba koša, kontrolisali smo igru sve do polovine druge deonice i rezultata 36-42, a onda neočekivano postimo u napadu sve do kraja prvog dela što domaćin koristi da serijom 10-0 bude u plusu na poluvremenu (46-42). U nastavku smo se odmah popravili u ofanzivi, vratli vođstvo i u odlučujuću deonicu ušli sa rezultatom 64-66. Prednost je narasla na 70-77, ali onda ponovo ulazimo u kriznu fazu u napadu, 3 minuta smo bili bez poena, međutim, ovaj put ne dozvoljavamo Makabiju da dođe do nove serije. A onda Niki trojkom pali mašinu i do kraja meča polako povećavamo razliku i rutinski privodimo duel kraju. Loš skok smo pokrili velikim brojem asistencija, kao i malim brojem izgubljenih lopti, što je bilo nezamislivo za nas prethodnih sezona. Na to treba dodati i ogromnu borbenost, nekoliko puta naši igrači su se bacali po parketu za svaku loptu, čak i u poslednjim sekundama kada je sve bilo rešeno. Sterling je i ovaj put bio najefikasniji, a odlični su bili i Bonga, Ife, Karlik, Niki i Poku, koji je izdominirao u odbranio i zabeležio čak 3 rampe. Dvejn se vratio u ekipu, ali nije ulazio, kao ni Balša. Idemo dalje, sledi gostovanje u Zadru u nedelju, vreme je da debituje i Majk i upišemo još jednu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Davies 9, Lundberg 11, C. Jones 11, Ntilikina 12, Washington, Koprivica, Nakić, Marinković 4, Pokuševski 2, Brown 20, Bonga 14, T. Jones 8.