субота, 12. октобар 2024.

Studentski centar - Partizan 60-80

Pobedismo...

Četvrti trijumf u nizu na Jadranu, nikad lakše nismo preskočili "Studente" u Morači pa se kući vraćamo u boljem raspoloženju. Ni jednog trenutka nije se video umor kod naših igrača, iako su pre nepuna 2 dana igrali u Madridu. Niki je trojkom otvorio ovaj susret, a domaćin je na prve poene čekao skoro 3 i po minuta. Samo jednom smo im dozvolili vođsvto (9-8), da bi se na prvi mali odmor otišlo rezultatom 17-23. U drugoj deonici smo odmakli na 22-35 i dvocifrenu prednost zadržali do poluvremena (35-46), a bili bi još u većem plusu da smo bolje kontrolisali skok pod našim košem. U tom delu smo odlično šutirali van linije 6.75, posebno se istakao Karling koji je za kratko vreme isporučio 14 poena (3/3 za 3, jednom uz faul). Nastavak nam je doneo dosta prekida i sudijskih gledanja snimaka što je malo ohladilo naše igrače i to protivnik koristi da pripreti prilaskom na 50-56. Ipak, nije bilo razloga za paniku, brzo smo odmakli na +14 i do kraja kontrolisali utakmicu bez problema. U finišu je i mali Mitar dobio priliku i uspeo je da postigne prve poene na zvaničnoj utakmici za seniorski tim. Karling je predvodio strelce, a raspložen sa distance bio je i Niki koji je ubacio jedinu našu trojku u drugom delu. Nije bilo Tajrika koji je dobio udarac protiv Reala pa nije bilo potrebe da se rizikuje sa njim. Idemo dalje, očekuje nas duplo kolo u Evroligi, stiže nam Bajern u utorak, vreme je za prvu pobedu u tom takmičenju. Volim Partizan!

Partizan: Davies 10, Lundberg 13, C. Jones 19, Ntilikina 9, Koprivica 7, Nakić 6, Bošnjaković 2, Marinković 1, Pokuševski 5, Brown 6, Bonga 2, Lakić.