петак, 11. октобар 2024.

Real Madrid - Partizan 93-86

I drugi poraz u EL, opet u Španiji, ovaj put od favorizovanog Reala. Meč je rešen na otvaranju poslednje deonice, pri rezultatu 68-66 domaćin pravi seriju od 15-0 i odlazi na najveću prednost večeras, koju smo do kraja uspeli samo da smanjimo. U prvom delu smo odlično šutirali trojke, ali ne i u nastavku. Pored toga, protivnik nas je nadskakao pod oba koša i to materijalizovao poenima, često i uz faul. Nama je pripao početak duela, sredinom prve četvrtine na semaforu je stajalo 8-15, ali smo im dozvolili priključak već do početka naredne (24-24). U finišu poluvremena, pri rezultatu 48-47, imali smo priliku za kontru i vođstvo na velikom odmoru, ali je Sterling bacio loptu njima u ruke, posle čega primamo koš uz zvuk sirene, naravno. Nismo im dozvolili da se odlepe ni u trećoj deonici, završila se rezultatom 68-64, a onda je usledilo katastrofalan početak poslednje i to nas je koštalo ovaj put. Karling je bio prvi strelac, probudio se u poslednjih 10 minuta, kao i Niki, a sve je zabrinula povreda Vanje zbog koje je utakmicu završio ranije. I Tajrik se požalio na dobijen udarac, ali se vratio na teren, videćemo narednih dana da li je nešto ozbiljno kod obojice. Mario dobio šansu i opravdao poverenje, debitovao je i Poku u EL, a Balša i Laki će čekati neku drugu priliku za prve minute u ovom takmičenju ove sezone. Idemo dalje, već u subotu u popodnevnom terminu gostujemo Studentskom centru, želimo novu pobedu u ABA ligi. Volim Partizan!

Partizan: Davies 8, Lundberg 6, C. Jones 15, Ntilikina 11, Koprivica, Nakić 5, Marinković 12, Pokuševski, Brown 12, Bonga 6, Lakić, T. Jones 11.