четвртак, 18. мај 2023.

Studentski centar - Partizan 79-81

Pobedismo...

Nakon 3 nedelje posta i 4 vezana poraza uspeli smo da zabeležimo prvi trijumf u ABA plej-ofu i tako vratimo seriju na naš teren. Strepeli smo do poslednje sekunde, ali drugačije nije moglo kada smo imali samo 2 raspoložena igrača, koja su postigla više od polovine naših poena večeras u Morači. Dante nas je održavao u životu skoro ceo meč, a Nane je uzeo stvari u svoje ruke poslednjih minut i po kada je vezao 8 poena. Opet smo mlako ušli u utakmicu, domaćin je vodio u većem delu prve deonice i tako se punio samopouzdanjem, najveća prednost je iznosila +5 (14-9), a na prvi mali odmor se otišlo sa rezultatom 21-19. U drugih 10 minuta nijednom nismo imali prednost, protivnik se odlepio na 31-25, ali smo uspevali nekoliko puta da ih stignemo i izjednačimo i tako je bilo i na polovini susreta (40-40). Odmah na startu drugog poluvremena povredio se Jam (zglob) i više se nije vraćao u igru, a protivnik je za nepuna 2 minuta napravio seriju 7-0. Do polovine 3/4 ponovo smo bili u egalu (50-50), ali nam se još jednom odlepljuju na +6 i do početka odlučujuće četvrtine zadržavaju prednost (63-60). Probudila se i publika u tim trenucima, krenula je i pasma sa tribina, a nakon 2 dobra napada dolazimo do vođstva posle dugo vremena (63-64). Usledila je rezultatska klackalica sve do rezultata 73-73 na 3 minuta pre kraja. Nije bilo promena na semaforu ni kada je pola vremena iscurelo od tada, a onda je na scenu stupio Nane i već opisana situacija iz završnice duela. Nije nas hteo šut spolja, čak ni kada smo imali otvorene situacije, ponovo su nas ubedljivo nadskakali, ali smo dobili na individualni kvalitet dvojice igrača. Smaja je igrao nakon propuštenog prvog meča, videli smo i zaboravljenog Đušu na terenu, Balša i Savo nisu ulazili, a nadamo se da Jam nije ozbiljnije povređen i da će biti u sastavu u majstorici. Ona je na programu u ponedeljak, vraćamo se u Arenu gde očekujem da ćemo rešiti ovu seriju jednom "stoka razlikom". Pre toga, vidimo se u petak tj. sutra. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 5, Drezgić, Koprivica, Punter 8, Smailagić 7, Papapetrou, Exum 24, Nunnelly 23, Lessort 5, Trifunović 2, Anđušić 4, Madar 3.