понедељак, 15. мај 2023.

Partizan - Studentski centar 83-84

Stigoh iz Pionira, izgubismo...

Senzacija već na prvom meču plej-ofa! Studentski centar je uspeo ono što nije nikome u ligaškom delu prvenstva - da nas pobedi na domaćem terenu, pa je tako poveo u seriji. Gosti su vodili posle svake četvrtine i na kraju došli do najvećeg trijumfa u istoriji svog kluba. Očigledno da još nismo preboleli sve što se dešavalo u borbi za F4 sa Realom, pa smo u utakmicu ušli mlako, a napade smo uglavnom završavali šutem van linije 6.75. Prva deonica je završena rezultatom 17-22, da bi već u narednim minutima prednost protivnika narasla na 19-32. Kako se bližio veliki odmor tako smo polako i topili zaostatak, a na minut pre odlaska u svlačionice uspeli smo i da preokrenemo - 46-42. Međutim, na poluvremenu smo ipak opet bili u minusu - 46-47. I u nastavku smo stalno jurili rezultat, samo jednom uspeli da izjednačimo (55-55), da bi 2 minuta pre kraja 3/4 na semaforu stajalo 60-68. Serijom 7-0 završavamo deonicu sa minimalnim zaostatkom kao i na polovini susreta. Prva 3 minuta odlučujuće deonice protekla su u znaku Dantea koji vezuje 7 poena i donosi nam najveću prednost do tog trenutka (74-68), a nakon Trifine trojke ona je još malo narasla (77-70). Svi su u hali pomislili da je utakmica konačno rešena i da ćemo je rutinski završiti. Ali, to se nije desilo. Gosti pogađaju nekoliko puta uz faul, čak i prilikom šuta za 3 i ponovo prelaze u vođstvo minut pre kraja - 83-84. Ispostaviće se da će to biti i konačan rezultat, jer je u poslednjem napadu kapitenov šut završio na obruču. Zek je bio najefikasniji, Trifa igrao sa maskom zbog povrede nosa na treningu, Smajli i Đuša nisu ulazili u igru, kao ni junior Savo, a Tristana nije bilo u dvorani. Utakmicu je pratio i Bogdan, a najemotivniji momenat desio se u prvom poluvremenu kada je u dvoranu ušao Džile i ostavio šal na stolicu koja je godinama pripadala njegovoj majci Milki koja nas je napustila pre par dana. U četvrtak je meč broj 2, idemo u Podgoricu da izborimo majstoricu, ne sumnjam da će se to i desiti. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 20, Drezgić, Koprivica, Punter 14, Smailagić, Papapetrou 2, Exum 10, Nunnelly 7, Lessort 12, Trifunović 7, Anđušić, Madar 11.