понедељак, 29. мај 2023.

Partizan - Cedevita Olimpija 85-70

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Poveli smo 1:0 u polufinalnoj seriji, a ostvaren je najubedljiviji trijumf nad protivnikom iz Ljubljane nakon njihovog fuzionisanja sa zagrebačkim klubom. Statistički čudna utakmica, niko nas nije toliko ubedljivo nadskakao, pogotovo pod našim obručem, a dobili smo ih rutinski, i to bez značajnog košgeterskog učinka Kevina, Zeka i Matijasa. Gosti su imali vođstvo samo na početku (2-6), a onda im 5 minuta nismo dozvolili poene i za to vreme pravimo seriju 9-0. Prva deonica je bila dosta neefikasna, niko nije ubacio ni jednu trojku, ali već tada smo stekli dvocifrenu razliku (18-8). Poslednji put kada su nam prišli na manje od 10 poena desilo se pri rezultatu 25-17, da bi im onda u finišu prvog poluvremena odmakli na nedostižnih +18. Taj deo igre obeležio je Nane koji je bio ubedljivo najefikasniji pojedinac, a na veliki odmor se otišlo sa 42-26. U nastavku smo ih lagano držali na bezbednoj distanci, a pred poslednju četvrtinu povećali smo prednost sa poluvremena (60-42). U tim trenucima Željko je poslao na klupu najstandardnije igrače, a priliku su dobili Danilo, Balša i junior Savo koji nisu dozvolili topljenje velike prednosti. Balša nije dočekao kraj zbog 5 faulova, Jam se raspucao u tim trenucima, odličan je bio i Trifa, a do završetka susreta svi su uspeli da se upišu u strelce. Tristana nije bilo u sastavu, on je sa Aleksom u civilu bodrio saigrače. Još jedna odlična poseta na tribinama, ali to odavno nije ništa novo na našim utakmicama. Idemo dalje, već u utorak je meč broj 2, idemo u Ljubljanu da overimo plasman u finale. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 2, Drezgić 2, Koprivica 2, Punter 5, Smailagić 7, Papapetrou 6, Exum 11, Nunnelly 18, Lessort 2, Trifunović 10, Anđušić 7, Madar 13.