среда, 3. мај 2023.

Partizan - Real Madrid 80-82

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Nismo uspeli da završimo seriju večeras, ali novu šansu imaćemo već za manje od 48 sati i to pojačani Matijasom. Presudio nam je naš bivši igrač NWG i tako pokazao da je i dalje majstor ove igre, ali i veliki sportista jer nije proslavljao svoje poene, niti  je uputio neku gestikulaciju koja bi isprovocirala navijače. On je sada igrač Reala i normalno je da će se boriti za svoj tim, a nas je ispoštovao sportskim ponašanjem. Rado bih ga opet gledao u svetom dresu, a verujem da ćemo naći načina da ga zaustavimo u narednom meču. Odlično smo počeli, na krilima navijača poveli 12-0, a u tim trenucima pogubljeni igrači Reala više od 3 minuta nisu mogli da postignu poene iz igre. Jam i Smajli su se isticali, 2 minuta pre kraja prve deonice imali smo +15 (28-13) i da nismo promašili nekoliko slobodnih bacanja razlika bi bila i veća od stečene na malom odmoru (32-19). Real je počeo da se vraća u 2/4, pri rezultatu 41-26 gosti prave seriju 11-0, a mi smo bili bez koša 3 i po minuta. Uspeli su da priđu i na samo poen zaostatka, mi smo promašili nekoliko otvorenih šuteva za 3, a poluvreme je završeno 48-45. Nakon 4 minuta igre u nastavku, gosti prvi put dolaze u vođstvo (53-54), zatim se odlepljuju i na +5, a pred odlučujuću četvrtinu na semaforu je stajalo 63-66. Real je i dalje uspešno čuvao vođstvo sve do Naneove trojke za 77-75, 3 minuta pre kraja. Usledilo je nekoliko naših neiskorišćenih napada, gosti prave odlučujuću seriju 7-0, a prekida je Zek trojkom, samo 3 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene. Iako smo osvojili loptu nakon Realovog lošeg ubacivanja sa strane, nismo uspeli da uputimo šut za pobedu, nisu se oglasile ni sudije nakon što je Zek završio na parketu, pa su gosti stigli do prvog trijumfa u ovoj seriji. Mnogo su falili Kevin i Matijas, Dante je stisnuo zube kako bi pomogao, nije bio skroz spremam zbog povrede, pa su zato izostali njegovi napadi na koš, Aleksa je uradio više lošeg nego dobrog i zato je završio utakmicu još u 3/4 (na kraju meča se držao za ruku, nadamo se da će biti ok), Nane je bio odlično čuvan u drugom poluvremenu, a videli smo prvi put u ovoj borbi za Kaunas sa Realom Tristana, Balšu i Đušu koji je bio kapiten zbog Kevinovog izostanka. Idemo dalje, vidimo se u četvrtak na istom mestu da pomognemo ekipi da sa plasira na F4. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 2, LeDay 15, Avramović, Koprivica, Smailagić 15, Papapetrou 4, Exum 11, Nunnelly 13, Trifunović 2, Anđušić 6, Madar 12.