уторак, 30. мај 2023.

Cedevita Olimpija - Partizan 95-83

I četvrtu sezonu Stožice su ostale neosvojiva tvrđava za nas pošto smo večeras zabeležili peti uzastopni poraz u toj dvorani, pa je rezultat u seriji izjednačen. Izgleda da smo odlučili da tek u finalu savladamo nekog protivnika sa nulom, a da do tada odigramo što više utakmica kod kuće kako bi navijači dobili priliku da što više gledaju najbolji tim na ovim prostorima, a i da klub dodatno napuni kasu. Za razliku od prekjučerašnjeg duela ovaj put smo videli veoma efikasnu prvu deonicu, a obeležile su je serije oba tima i Dante. Prvu smo mi upisali pri vođstvu protivnika 5-3 i to 9-0, uzvratio je domaćin sa 8-0, pa mi opet ponavljamo svoju, ali im dozvoljavamo još ubedljiviju (10-0). Tačku na 1/4 stavio je Dante trojkom sa pola terena, a završena je rezultatom 29-26. Na 3 minuta pre odlaska na veliki odmor bili smo u egalu (38-38), a onda je očajno finiširamo i na poluvremenu zaostajemo sa dvocifrenom razlikom (51-41). Za nepuna 4 minuta nastavka prilazimo na 53-51 i imamo napad za preokret, ali umesto toga u odlučujuću četvrtinu ulazimo sa još većim minusom nego na polovini meča (73-60). Cedevita Olimpija je imala i +16 na 5 minuta pre kraja, serijom 8-0 pokušavamo da uhvatimo poslednji voz za priključak, ali je on vrlo brzo napustio stanicu. Podrazumeva se da su nas opet ubedljivo nadskakali pod oba koša, samo njihov trener nije zabeležio skok. Kevin je ovaj put bio prvi strelac, Nane je bio raspoložen sa distance, ali je uzeo premalo šuteva, Dante je ubacio samo jednu trojku i to onu sa pola terena, a sve ostale je promašio, čak i one iz otvorenih pozicija. Matijas nije bio na nivou na kojem smo navikli da bude, naročito po broju uhvaćenih lopti, Smaja se video samo na startu kada je vezao 6 poena, a Zek će svoj 29.rođendan pamtiti po porazu i najlošijoj partiji u svetom dresu. Trio sa klupe - Balša, Đuša i Savo, nije ulazio u igru. Majstorica je u utorak, a do tada zaključavanje u salu i jaki treninzi. Ne sumnjam u našu pobedu, kao ni u lagano osvajanje ABA lige. Volim Partizan!

Partizan: LeDay, Drezgić, Koprivica, Punter 24, Smailagić 8, Papapetrou 2, Exum 16, Nunnally 14, Lessort 11, Trifrunović, Anđušić, Madar 8.