субота, 1. април 2023.

Partizan - Real Madrid 104-90

Stigoh iz Arene, pobedismo...

U još jednom fantastičnom crno-belom ambijentu pao je i Real, pa nas tako još samo jedan korak deli do plej-ofa Evrolige. Nema sumnje da je timska igra izvojevala ovu pobedu, čak 6 igrača je imalo dvocifren učinak u napadu, upisali su se svi koju su ulazili u igru, zato i ne čudi što je kraljevski klub ispraćen kući sa 100-tkom. Lepu uvertiru napravili su i veterani koji su za poen bili bolji od rivala, ali ono važnije je usledilo odmah nakon toga. Gostima je pripala prva deonica (21-23), a onda se u drugoj polovini 2/4 upalila mašina i već na poluvremenu dolazimo do osetnije prednosti (49-38). Da nam se ovaj put neće ponoviti Barsa i treća deonica te utakmice, videlo se odmah u nastavku kada je Aleksa trojkom otvorio drugi deo susreta. Iako je Real nekoliko puta prilazio na samo 5 poena zaostatka, uspešno i bez panike smo odbijali njihove pokušaje da skroz uhvate priključak, a pred odlučujuću četvrtinu utakmica je i dalje bila otvorena (78-72). Ali vrlo brzo smo je zatvorili. Kada nam je Zek trojkom ponovo doneo dvocifreno vođstvo (84-72), više ga nismo ispuštali do kraja, čak je i naraslo na večeras maksimalnih +20 (100-80). Videlo se i po govoru tela protivničkih igrača da su se definitivno predali, pa je slavlje moglo da počne mnogo ranije. Kapiten i Matijas su predvodili strelce, pratili su ih Dante i Nane koji nije uputio ni jedan šut van linije za 6.75, a imao je odličan učinak u napadu, dok je Jam svojim prvim i jedinim poenima stavio tačku na ovu pobedu. Samo Tristan nije ulazio, ali biće prilike za njega već u ponedeljak kada gostujemo u Železniku. Nema stajanja, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 6, Avramović 5, Punter 16, Smailagić 11, Papapetrou 10, Exum 15, Nunnelly 14, Lessort 16, Trifunović 4, Anđušić 5, Madar 2.