среда, 26. април 2023.

Real Madrid - Partizan 87-89

Pobedismo...

Pao je Real u Madridu, prvi put u istoriji naših duela, ali u kakvom trenutku - za 1-0 u seriji i oduzimanje prednosti domaćeg terena kraljevskom klubu. Kapiten Keviin pocepao je mrežicu u poslednjoj sekundi za veliko slavlje, kako na terenu, tako i na tribinama, a mogu samo da zamislim kako je bilo kraj malih ektrana u svim crno-belim domovima. Gledali smo napet i neizvestan meč od početka do kraja, Realu nije bilo dovoljno +8 za mirniju utakmicu, ali ni nama +7 u trećoj četvrtini, pa je pobednika rešavao poslednji napad i taj Kevinov karakterističan šut koji godinama vežba na treninzima i koji nam je ne tako davno doneo pobedu i u Monaku. Početak je obeležio Smaja sa 3 ubačene trojke iz isto toliko pokušaja, na polovini prve deonice bilo je 10-17, ali je ona završena bez prednosti za neki tim - 22-22. Domaćin 2/4 otvara serijom 8-0, uzvraćamo sa 6-0 i Kevinovim nagoveštajem da će ovo biti njegovo veče. Do poluvremena ubacuje 3 trojke i na veliki odmor odlazimo sa vođstvom - 44-48, iako smo bili u velikom skakačkom zaostatku pod oba koša. Pametnim i pravovremenim postavljanjem u odbrani naterali smo ih da naprave nekoliko faulova u napadu, što ih je dodatno unervozilo. Kada je bilo jasno da Tavares, njihova  prva zvezda, neće moći da im pomogne u nastavku zbog povrede, počeli smo više da igramo u njihovom reketu gde više nisu bili tako dominantni. Matijas je uspeo da dođe do izražaja i par puta poentira na obruču, iznenadili smo ih i sa Jamovim ulaskom koji je pogodio dve bitne trojke, a oba puta lopta se bukvalno ušunjala u koš. Ponovo smo došli do lepe prednosti - 48-55, ali i ovaj put se Real vratio do kraja deonice, čak i preokreno pred odlučujuću četvrtinu (64-63). Kada je domaćin poveo 77-70 sredinom poslednje deonice, izgledalo je da uzimaju kontrolu meča u svoje ruke, ali naš tim to nije hteo da prihvati. Kevin je presedeo veći deo 3/4 na klupi, ali se nije ohladio za finiš koji je usledio. Na semaforu je bilo nešto jače od 2 minuta do kraja kada je pogodio trojku uz faul, pa nam je sa penala doneo prvo vođstvo u 4/4 - 80-81. Zatim na scenu stupa Dante, i on pogađa uz faul na prodoru za 82-84. Real izjednačuje u narednoma napadu, a Kevin vraća prednost sa linije za slobodna bacanja - 84-86. U svom poslednjem posedu domaćin uzvraća sa 2+1, a onda Kevin pogađa spomenutu tricu za pobedu, svoju petu na meču i koju smo svi pogledali bar još 20 puta nakon završetka utakmice. Bitnu ulogu imali su i Aleksa i Zek, Papa se čuvao za naredni susret, Trifa odradio svoj posao u odbrani, ali ga šut nije služio ovaj put, a Tristan i Đuša nisu ulazili. Veliki trijumf, ali nikako se ne smemo zadovoljiti samo sa njim na ovom gostovanju. Novi meč je već za manje od 48 sati, treba iskoristiti momenat u kome se nalaze i oni i mi, i pokušati duplirati rezultat pred dolazak u Arenu. Možda Nane bude junak tog narednog duela, onako iz drugog plana, jer će protivnik učiniti sve da zaustavi našeg kapitena. Bravo za tim i stručni štab, napadamo i drugu pobedu u četvrtak. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 13, Avramović 8, Punter 26, Smailagić 11, Papapetrou, Exum 11, Nunnelly 2, Lessort 11, Trifunović 1, Anđušić, Madar 6.