петак, 21. април 2023.

Budućnost - Partizan 82-83

Luda završnica u poslednjoj, najbitnijoj utakmici za nas u ligaškom delu takmičenja i na kraju zaslužen trijumf za overu prvog mesta pred plej-of. Mogli smo da izbegnemo ovakav triler, ali smo ih našim greškama vraćali u život svaki put kada se činilo da je sve rešeno. Ipak, pokazali smo da smo mentalno jaki i da smo spremni za odlučujuće bitke koje su pred nama. Domaćin je uglavnom vodio do polovine prve deonice, da bi nakon Danteove trojke za 11-14, mi preuzeli kontrolu rezultata, a nakon 1/4 bilo je 15-19. Jam nam je doneo prvu dvocifrenu prednost (22-32), ona je narasla u finišu poluvremena na 27-41, ali je Budućnost mini serijom smanjila na 31-41 pred odlazak na veliki odmor. Na startu drugog poluvremena vratili smo +14 i imali posed, ali smo im poklonili loptu iz auta i zaradili nesportski faul što je protivnik iskoristio da dođe do 4 laka poena. I od tada kreće njihov povratak u utakmicu. Prednost se polako topila, pa su nam pred odlučujuću deonicu disali za vrat (56-59). Preokret je usledio 7 minuta pre kraja (63-62), minut kasnije bilo je i 66-64, ali brzo vraćamo vođstvo koje im više nećemo prepuštati. Kada je Zek ubacio trojku za 72-79, izgledalo je da smo ih konačno slomili jer je ostalo nešto jače od jednog minuta do završetka, ali onda kreće drama. Domaćin je uzvratio trojkom, a onda gubimo loptu i drugi put na meču sviraju nam nesportski faul, pa je na semaforu stajalo 78-79 i 31 sekund do kraja. Zatim Matijas pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Promašuje i protivnik i šalje Zeka na liniju za slobodna bacanja, a on beleži polovičan učinak. Rezultat je 78-82 i 10 sekundi do kraja. I onda se dešava najgori mogući scenario - primamo trojku uz faul i rezultat je izjednačen, 3 sekunde pre poslednjeg zvuka sirene. Na sreću, greše i oni, faulraju Kevina koji pogađa samo jednom, ali i to je bilo dovoljno za konačnu tačku na ovaj meč. Iako najbolje izvodimo penale u EL i ABA ligi, večeras smo ih promašili čak 12 (Matijas 5/10, Smaja 0/4) i to je jedan od razloga što smo gledali ovakav finiš. Falili su poeni Nanea i Dantea koga su konstantno tukli, a sudile uglavnom ćutale, ali je kapiten pogađao kada je trebalo. Po dve bitne trojke ubacili su Trifa i Papa, Zeku je za jedan skok izmakao dabl-dabl, a Đuša i Tristan nisu ulazili. Cilj je ostvaren, imaćemo prednost domaćeg terena, a u 1/4 finala čeka nas još jedan put za Podgoricu jer ćemo igrati sa Studentskim centrom. Ali pre toga čeka nas Real i bitka za F4 u Kaunasu, a prvi duel je na programu u utorak. Idemo u Madrid da probamo da kući donesemo dve pobede. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 12, Avramović 8, Punter 14, Smailagić 8, Papapetrou 11, Exum 5, Nunnelly 2, Lessort 13, Trifunovič 6, Anđušić. Madar 4.