петак, 28. април 2023.

Real Madrid - Partizan 80-95

I drugi put savladali smo Real u Madridu, ovaj put još ubedljivije za 2-0 u seriji. Domaćin to nije mogao sportski da podnese, pa je duel zavšen minut i 40 sekudni ranije nakon opšte tuče igrača. A sve je izazvao jedan od najiskusnijih igrača Realovog tima Serhio Ljulj koji nesportski faulirao našeg kapitena kada je sve već bilo rešeno i tako pokazao svu nemoć svog tima večeras. Kevin nije hteo da mu to prećuti, za čas se stvorila gužva, razmenjeno je i par udaraca, a najgore je prošao Dante koji je sa leđa, rvačkim zahvatom oboren na parket. Saigrači su mu pomogli da ode do svlačionice, jer nije mogao da stane na levu nogu, ostaje da se nadamo da povreda nije teže prirode. Posle par minuta gledanja snimka sudije su odsvirale kraj utakmice. Šteta što je meč završen na ovakav način i tako bačena mrlja na dominaciju našeg tima tokom cele utakmice jer domaćinu nismo dozvolili da dođe u vođstvo ni u jednom trenutku, a do kraja bi verovatno primio i trocifren broj poena. Videlo se od starta da se nismo zadovoljili sa pobedom u utorak i da želimo da dupliramo prednost, krenuli smo sa serijom 9-0, a Real skoro 3 minuta nije mogao da dođe do prvih poena. Tu razliku smo održavali bez problema u prvoj deonici, da bi je i povećali na njenom kraju (21-31). Real je uzvratio na početku 2/4 nešto manjom serijom (7-0), ali nama je trebalo gotovo 4 minuta da je prekinemo. Kada se to desilo preuzeli smo kontrolu utakmice i na poluvreme otišli sa kapitalnim vođstvom (37-51). Očekivalo se da domaćin u nastavku krene agresivnije, uz pritisak na sudije, i to se i desilo. Dva puta su prilazili na samo 5 razlike, ali Naneova trojka iz čoška, uz faul, definitivno je ubila protivnika u pojam i više nisu uspeli ozbiljnije da priprete. Kevin i Zak zatrpavali su koš Madriđana trojkama, Dante je davao ritam našoj igri. Matijas skupljao sve lopte pod košam, Real je izgledao bespomoćno, a onda se desilo to što se desilo i utakmica je završena pre poslednjeg zvuka sirene. Videćemo narednih dana da li će i ko od igrača oba tima biti suspendovan (Jabusele mora da bude), a molićemo se i da Dante bude ok. Vidimo se u Areni u utorak da pomognemo timu da završi ovu seriju bez izgubljenog meča seta i plasira se na F4 u Kaunasu, peti put u klupskoj istoriji. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 15, Avramović 4, Punter 14, Smailagić 7, Papapetrou 6, Exum 19, Nunnelly 16, Lessort 10, Trifunović, Anđušić, Madar 4.