понедељак, 17. април 2023.

Zadar - Partizan 78-88

Lakše nego što to rezultat pokazuje slavili smo na tradicionalno nezgodnom gostovanju i tako potvrdili odličnu formu u kojoj se nalazimo. Ostaje nam još jedan meč u ligaškom delu ABA lige, takođe u gostima, i onda možemo da se posvetimo borbi sa Realom za F4 u Kaunasu. Utakmicu smo otvorili serijom 7-0 i tako najavili domaćinu da neće ni u jednom trenutku biti u vođstvu, a na prvi mali odmor odlazimo sa rezultatom 15-24. I drugu deonicu otvaramo novom serijom, ovaj put 6-0, i već do poluvremena rešavamo pitanje pobednika (30-49). Zadar je u nastavku krenuo sa 7-0, mi  smo uzvratili još ubedljivije (9-0), za večeras najvećih +21 (37-58), da bi u finišu treće deonice protivnik pripretio (55-62) i tako probudio publiku na tribinama koja se odavno pomirila sa porazom. Zanimljivo je da smo sve poene u 3/4 postigli ili sa penala ili šutem van linije 6.75, dok iz reketa nismo uspevali da poentiramo. Ipak, nije bilo neizvesnosti u poslednjoj četvrtini, bez većih problema držali smo ih na bezbednoj udaljenosti i tako rutinski priveli meč kraju. Kevin i Nane su dominirali u drugom delu (kapiten u trećoj, Nane u četvrtoj deonici), a odličnu partiju pružio je i Trifa. Aleksa igrao samo u prvom poluvremenu, dok Đuša jedini nije ulazio u igru. Sutra ćemo saznati ime protivnika u plej-ofu - ako Studentski centar savlada Igokeu u Laktašima, igraćemo opet sa Zadrom i u 1/8 finala, u suprotnom "Studenti" će nam izaći na crtu. Naravno, uslov za to je i naša pobeda u Podgorici u petak, kada možemo i zvanično da obezbedimo pol poziciju na Jadranu i prednost domaćeg terena. Ne sumnjam da će se to i desiti. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 1, LeDay 7, Avramović 3, Punter 15, Smailagić 3, Papapetrou 3, Exum 13, Nanunnally 18, Lessort 13, Trifunović 12, Anđušić, Madar.