петак, 3. март 2023.

Split - Partizan, subota 18h

Sutra gostujemo u Splitu u 20.kolu ABA lige. "Žuti" imaju skor 8-11 (kod kuće 4-5) i vode borbu za ulazak u plej-of. U seriji su od 7 pobeda u svim takmičenjma (3 u ABA, 4 u domaćem prvenstvu) i nema sumnje da će sutra biti motivisani da uzmu najveći skalp na Jadranu. Ovaj duel je bio planiran za nedelju, ali je pomeren za 24 sata ranije i to na naš zahtev. Potreban nam je dan više za pripremu naredne italijanske turneje u EL, a naši sportski prijatelji iz Splita su nam izašli u susret. U prvom delu sezone savladali smo ih u Areni 89-70, a slomili smo ih tek u drugom poluvremenu. Split u proseku postiže 80.42 poena po meču, a biće ovo susret najgore trojkaške ekipe (28.18%) i najbolje (46.84%). Mi smo ovi drugi, naravno. Najkorisniji igrač im je Amerikanac Shannon Shorter (index 21), on je i prvi strelac tima (18.11).  Juče smo upisali važnu pobedu protiv Albe, ali ništa manje važna nije nam ni ova utakmica, jer želimo pol poziciju pred plej-of. Videćemo da li će kretanje rezultata dozvoliti manju potrošnju naših igrače sa velikom minutažom, a sve osim naše pobede bilo bi veliko iznenađenje.

Split je jedini klub koji nas nikada nije savladao u ovom takmičenju, ni kod kuće ni na strani, a da smo odigrali ukupno dvocifren broj utakmica. Ovo će nam biti osmi susret na njihovom terenu i želimo da zadržimo 100% učinak. Evo svih rezultata po sezonama...

2004/05 Split - Partizan 78-83
2006/07 Split - Partizan 76-86
2007/08 Split - Partizan 69-84
2008/09 Split - Partizan 60-70
2012/13 Split - Partizan 72-79
2020/21 Split - Partizan 74-86
2021/22 Split - Partizan 59-69