недеља, 26. март 2023.

Partizan - Cedevita Olimpija 76-73

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Kao i uvek do sada sa ovim protivnikom, opet smo odigrali utakmicu sa stresnom zavšnicom, a ovaj put smo mi uspeli da trijumfujemo i tako prekinemo niz od 4 uzastopna poraza od njih. Očigledan umor kod naših igrača doprineo je da loše uđemo u meč i otvorimo ga sa nekoliko promašenih  zicera, a prve poene iz igre postignemo tek posle 6 i po minuta. Sve je to uticalo da rezultat bude 8-20 za goste, posle čega smo se trgli i serijom 9-0 uhvatili priključak. Ns prvi mali odmor otišlo se sa rezultatom 17-23, a Smaja nam je u nastavku trojkom doneo prvo vođstvo - 28-26. Do poluvremena, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a prvi deo susreta ipak je pripao njima (44-46). I u trećoj deonici nastavila se neizvesnost, niko nije mogao da se odlepi, a pred odlučujuću četvrtinu gosti su sačuvali prednost sa velikog odmora (64-66). Usledio je najneefikasniji deo utakmice, sa vaterpolo rezultatom, a u poslednjih 8 i po minuta primili smo svega 4 poena, što je svakako za pohvalu. Da smo bili samo malo više skoncentrisaniji u napadu mogli smo da ih slomimi mnogo ranije, a ovako smo strepeli do samog kraja. Imali smo sreće da su se oni ispucavali van linije za 6.75 i da nisu uspevali ništa da pogode, pogotovo u situaciji kada smo bili na 5 poena zaostatka. Sa druge strane, bitne trojke ubacili su Trifa i Papa, dok smo u finišu uspevali da poentiramo samo sa penala. Na kraju smo ipak dobili na iskustvo i tako sačuvali vrh tabele koji nam donosi prednost domaćeg terena. Papa i Zek su bili prvi strelci tima, pratio ih je Smaja koji je sve poene dao u prvom poluvremenu, a Nane nije bio na svom nivou. Đuša ništa nije uspevao da pogodi iz igre, čak ni zicere i otvorene šuteve za 3, iako nije bio istrošen kao većina tima, ali očigledno da nema samopouzdanja. Bravo za igrače što su ipak našli načina da savladaju najneugodnijeg protivnika za nas u ovom takmičenju. Upisana je pobeda i idemo dalje po još. U Areni je bila gotovo evroligaška atmosfera, a novi praznik košarke je već u utorak kada nam stiže Barselona. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 4, LeDay 13, Avramović 4, Punter 10, Smailagić 12, Papapetrou 14, Exum 10, Nunnelly, Trifunović 5, Anđušić 2, Madar 2.