среда, 29. март 2023.

Partizan - Barselona 80-89

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Na žalost, nismo uspeli da i treći put u samo 5 dana upišemo novu pobedu, potrošnja je bila velika, ali smo i dalje na dobrom putu da ispunimo naše ciljeve. Gosti su odlično otvorili utakmicu, gotovo su sve pogađali u prvoj deonici, pa rezultat na prvom malom odmoru i nije bio loš po nas - 21-25. Na Danteov pogon uspeli smo da ih uvedemo u naš ritam, dođemo i do prvog vođstva (29-27), a zatim i do najveće prednosti (40-32). Olako smo im dozvolili da se vrate, pa su već do poluvremena prišli na minimalan zaostatak (45-44). Ključni trenuci meča desili su se odmah u nastavku, protivnik je za samo 2 minuta napravio seriju 7-0, a zatim došao i do dvocifrene prednosti (49-61), posle koje smo sve do kraja bezuspešno pokušavali da ih stignemo. Osim sudijskih odluka na našu štetu u tom periodu, nismo imali ni sreće, jer je nakon Naneovog šuta sa centra na kraju deonice, lopta 2 puta izašla iz koša, pa je tako Barselona zadržala solidnu razliku pred odlučujućih 10 minuta (58-66). Uspeli smo tada nekoliko puta da priđemo na samo jedan posed, poslednji put na polovini četvrtine (70-73), ali su gosti uzvraćali trojkama koje su pogađali u velikim procentima, a nama je polako ponestajalo i snage što je iskusan protivnik iskoristio da rutinski odigra do kraja. Dante je bio najefikasniji protiv svog bivšeg kluba, pratio ga je Kevin, a za pobedu su nam falili poeni još nekih igrača, pre svih Matijasa i Nanea. Navijači su na kraju pesmom ispratili svoj tim, podrška nikad neće prestati, a novi praznik košarke je već u petak kada nam u goste stiže Real Madrid. Sledi punjenje baterija, kako igrača tako i navijača, pa se opet svi vidimo na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 10, Avramović 6, Punter 16, Smailagić 6, Papapetrou 2, Exum 24, Nunnelly 5, Lessort 5, Trifunović, Anđušić, Madar 6.