петак, 10. март 2023.

Olimpija Milano - Partizan 76-62

Nažalost, nismo uspeli da upišemo i drugi trijumf u Italiji u samo dva dana, domaćin je zabeležio i šestu pobedu zaredom i tako potvrdio da je trenutno u najboljoj formi u Evroligi. Utakmica je rešena od finiša treće deonice do prvih minuta poslednje kada je protivnik napravio seriju od 15-0, što je bilo nenadoknadivo u ovako neefikasnom duelu. Previše izgubljenih lopti, one ničije su najčešće završavale kod njih, prodali su nam nekoliko jeftinih asistencija kao na basketu, a primili smo i par koševa uz zvuk sirene. Za razliku od duela u Bolonji, večeras je na poluvremenu palo nešto više poena nego tada za samo prvu četvrtinu. Dobro smo počeli, poveli 2-7, a sve poene je postigao kapiten. Na prvi mali odmor otišli smo sa prednošću 13-19, a utisak je da smo propustili priliku da steknemo i veći kapital za nastavak utakmice. Kad se to već nije desilo, domaćin se lako vratio u meč u 2/4, iskoristivši odlazak na klupu naših najboljih šutera Kevina i Nanea, pa su sa 17-25 serijom 8-0 došli do izjednačenja, minut pre velikog odmora i do prvog vođstva (30-27) i tako se napunili samopouzdanjem za nastavak susreta. Mučili smo se da nešto uradimo u napadu u toj deonici, jedva smo došli do dvocifrenog broja poena, a na poluvremenu na semaforu je stajalo 30-29. Rezultatsku klackalicu gledali smo sve do poslednjeg minuta 3/4 i našeg poslednjeg vođstva (45-46), a onda je usledila pomenuta serija Milaneza koja je odlučila pobednika. Pokušali smo da se vratimo u meč nakon Danteovih 5 vezanih poena i prilaska na 60-51, ali je protivnik već u sledećem napadu uzvratio trojkom i tako ubio sve naše nade da možemo do preokreta. Bez dileme naša najgora utakmica u ofanzivi u ovoj godini, nadamo se da se više neće ponoviti. Dante nije bio raspoložen kao pre 2 dana, problem sa ličnim greškama je jedan od razloga, a još nekoliko igrača nije bilo na istom nivou kao tada. Papa je igrao i pored problema sa leđima, videli smo i Tristana na startu, a večeras samo Đuša nije dobio šansu. Opet su naši navijači dominirali u hali, ali i u gradu tokom dana, šteta što se ta energija sa tribina nije prenela i na teren. Idemo dalje, okrećemo se obavezama u ABA ligi. Naredni meč je u ponedeljak, vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 7, Avramović 4, Punter 15, Smailagić 2, Papapetrou 3, Exum 10, Nunnelly 10, Lessort 11, Trifunović, Anđušić, Madar.