субота, 4. март 2023.

Split - Partizan 95-96

Pobedismo...

Trojkom Nanea, sekund i po pre kraja, Naneli smo Splitu i 16-i poraz, i tako i dalje ostali neporaženi u susretima sa njima. Iako smo im ubacili 96 poena kod kuće, što se nikad ranije nije desilo, večerašnja utakmica je bila daleko najzanimljivija. Za razliku od prošle sezone kada smo na istom mestu gledali jednu neefikasnu utakmicu, ova je od starta bila skroz drugačija. Otvorili smo je trojkama Trife i Nanea za vođstvo od 6-0, na polovini prve deonice imali smo i 19-11, ali domaćin se nije uplašio već je smanjio zaostatak do odlaska na prvi mali odmor (24-27). Uspeli su prvi put i da povedu (33-32), pa smo do poluvremena gledali rezultatsku klackalicu, a na polovini meča na semaforu je stajalo 47-48. Ni u nastavku nismo uspevali da ih slomimo, iako smo se na trenutke odlepljivali (49-55 i 62-67), a pred odlučujuću deonicu niko nije imao prednost (71-71). Usledilo je najveće vođstvo Splita (76-73), da bi na polovini četvrtine opet bilo nerešeno (80-80). Kada smo na 2 i po minuta pre kraja došli do 84-90, činilo se da ćemo konačno rešiti pitanje pobednika, ali je protivnik uzvratio i ponovo izjednačio. Na minut pre kraja vratili smo vođstvo (90-93), a 7 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, bili smo pred porazom (95-93). A onda je večeras naš najefikasniji dvojac Dante i Nane, uzeo stvari u svoje ruke i stavio tačku na ovaj meč. Prvi asistencijom, a drugi svojom trojkom broj 4. Bitna pobeda u borbi za prvo mesto pred plej-of, kao i za samopouzdanje u narednim mečevima, pogotovo Naneovo. Matijas je odigrao sigurno najlošiju utakmicu u svetom dresu, morao je jednom i on da bude bez energije posle tolikog pražnjenja na prethodnim mečevima, a Smaja ga je dostojno zamenio ovaj put. Kevin je podelio čak 10 asistencija i samo ga je poen delio do prvog dabl-dabla u sezoni, ali on nije hteo da igra za statistiku već za svoj tim, zato i jeste kapiten. Tristan je bio odličan, ostali skromni, uz napomenu da su Jam i Trifa igrali samo na početku. Svi su očekivali naš rutinski trijumf, bez mnogo znoja, ali možda je i dobro što nismo imali lakši trening nego veoma motivisanog protivnika. Ovo nam je bila odlična priprema za duplo kolo koje sledi u EL, ali i opomena da nema lakih protivnika i da se u svaku utakmicu mora ući maksimalno ozbiljno. Ne treba zaboraviti ni da smo pre manje od 48 sati imali vrlo tešku utakmicu sa Albom i da smo u Split otišli prilično iscrpljeni i bez ozbiljnog treninga, što je sigurno uticalo da gledamo dramu na ovom duelu. Čak 14 promašenih slobodnih bacanja to najbolje ilustruje. Krcate tribina hale na Gripama podsetile su na one legendarne utakmice žutih i crno-belih pre raspada Jugoslavije, a nije isključeno da ćemo se ponovo videti i u završnici ABA lige tj. već u 1/8 finala. Idemo dalje, sledi nam gostovanje Virtusu u utorak, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 10, LeDay 10, Avramović 9, Punter 9, Smailagić 13, Papapetrou 4, Exum 15, Nunnally 18, Lessort 2, Trifunović 6, Anđušić, Madar.