петак, 3. март 2023.

Partizan - Alba 88-74

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Hvala crno-belom timu na rođendanskom poklonu u vidu bitnog trijumfa u EL. Bila je dovoljna samo jedna uraganska četvrtina da se reši meč i obezbedi mirna završnica. Nije se desilo puno puta ove sezone da protivnik bolje uđe u utakmicu na našem terenu. Ispromašivali smo se na početku, ali nismo bili u većem zaostatku (7-12), a Dante je svojim ulaskom doneo potrebnu energiju kada je zakucao u svom prvom kontaktu sa loptom. Brzo smo došli do preokreta, a dobar utisak je pokvaren prmljenom trojkom uz zvuk sirene, pa smo na prvom malom odmoru imali samo minimalnu prednost (20-19). Alba je bolje počela i narednu deonicu, otvorili su je serijom 7-0, a onda je Aleksa "poludeo" i vezao 11 poena (3 trojke) za novo preuzimanje vođstva (31-30). Ipak, Alba je bolje finiširala prvo poluvreme, došli su do svoje najveće prednosti (35-42), a na plusu su bili i na polovini meča (42-44). A onda je u nastavku na teren izašao neki drugačiji Partizan, sa ogromnom željom i zalaganjem na oba kraja terena, što je rezultiralo serijom11-0 i 4 minuta bez primljenog koša. Treća deonica je dobijena sa čak 35-9, uz samo jednu promašenu trojku iz 8 pokušaja. Pobednik je tada bio rešen (77-53), pa nas loši trenuci u poslednjih 10 minuta nisu puno uzdrmali. Alba je uspela da sa -21 (80-59) priđe na 80-70, a naš post bez koša trajao je skoro 5 i po minuta. Povratkom kapitena u igru prekinuta je suša, pa protivnik više do kraja nije uspeo da pripreti. Aleksa je bio najefikasniji, pratili su ga Kevin i Zek, a Smaja i Đuša su ubacili po 2 trice kada smo ih lomili. Matijas je otvorio utakmicu sa 4 promašena penala, ali mu to nije poljuljalo samopouzdanje i odigrao je sasvim pristojno, dok su Nanea 2 greške poremetile i izbacila ga iz igre. I Tristan je dobio večeras svoju šansu, ali on je bio zadužen za pravljenje faulova, a Papa je igrao nešto više od jedne deonice, jer je dobio udarac u grudi posle kojeg je otišao na klupu i nije se vraćao. Trifa i treći put zaredom se nije puno naigrao, ali biće vremena da opet dobije veću minutažu. Idemo dalje, jedni "žuti" su savladani, a već u subotu nas očekuju drugi, i to oni iz Splita. Bez obzira što nećemo imati vremena za trening - idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 13, Avramović 19, Punter 16, Smailagić 6, Papapetrou 5, Exum 6, Nunnally, Lessort 10, Trifunović, Anđušić 6, Madar 7.