субота, 15. јануар 2022.

Studentski centar - Partizan 83-93

Pobedismo...

Četvrta uzastopna pobeda u novoj godini, prva u gostima za nastavak uspešnog niza. Teže nego što se očekivalo slavili smo u Morači i tako prekinuli osmogodišnji post u toj hali. U prvom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vođstvu, domaćin je nakon 1/4 imao prednost (24-22), a istu razliku je sačuvao i do poluvremena (43-41). "Studenti" su dominirali u skoku pod oba koša tokom cele utakmice, nekoliko puta su poentirali iz drugog, pa čak i trećeg pokušaja u jednom napadu, i taj segment u našoj igri moramo što pre da popravimo. Protivnik se nije predavao ni u nastavku, naprotiv, uspeli su i da povećaju prednost pred odlučujuću deonicu (67-61). I onda smo konačno počeli da igramo kako znamo. Četvrtinu smo otvorili serijom 7-0, posle dugo vremena ponovo poveli, a onda je usledila rezultatska klackalica koja je trajala do završnice meča. Domaćin je poslednji put stekao prednost na 2 minuta pre kraja (82-81), a onda smo ponovili seriju 7-0 sa početka deonice i tako ih konačno slomili. Avram se vratio i upisao dvocifren broj poena, da nije imao nekoliko izgubljenih lopti utisak bi bio skoro savršen. Kevin je bio najefikasniji, pratio ga je Dalas ali sa mnogo više uzetih šuteva, a Zek je ubacio odlučujuću trojku na minut pre kraja. Pored već ranije odsutnih Zagora, Duleta i Dangubića, večeras nije bilo ni Rodija zbog temperature. Idemo dalje, sledi nam naporna nedelja sa 3 utakmice u 5 dana, sve na domaćem terenu. Prva je u utorak sa Hamburgom, vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Punter 17, LeDay 12, Avramović 14, Koprivica 2, Smailagić 4, Moore 15, Glas 9, Lessort 12, Trifunović 3, Madar 5.