среда, 5. јануар 2022.

Partizan - Split 109-49

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Druga 100-tka u samo 2 dana i naša najubedljivija pobeda na Jadranu. Mi sa 10 igrača u protokolu, gosti sa 8, ali nisu tražili odlaganje već su hrabro došli na megdan. Maksimalno smo ih ispoštovali ozbiljnim pristupom, ali i nas same i sve prisutne navijače u hali. Utakmicu smo otvorili serijom 7-0, a Splićani su uspeli da dođu do 12-12, isto kao i Zadar prekjuče. Još nešto je slično tom duelu - i ovaj put smo imali +5 nakon prve deonice. I to je to što se tiče otpora protivnika. Do kraja je razlika rasla iz minuta u minut i samo je bilo pitanje sa kolikom razlikom ćemo privesti utakmicu. Treba istaći da su gosti u 2/4 postigli svega 5 poena, od toga 3 sa penala i jedan autokoš Duleta. Dule je upisao i svoj prvi dabl-dabl u svetom dresu, on i Balša su bili zajedno u petorci, prvi a verovatno i jedini put u ovoj sezoni. Gregor je bio najefikasniji, a Rodi se potrudio u našem poslednjem napadu da ne bude jedini kod nas bez poena. Trifa nije igrao zbog povrede ruke, Aleksa i Dangubić zbog virusa, a ne znamo iz kog razloga nije bilo Smaje. Jesmo odigrali 2 duela u kratkom roku, ali ćemo sada imati 7 dana do sledećeg, sasvim dovoljno za oporavak. I što je najvažnije - bez putovanja, opet kod kuće. Stiže nam Trento, biće to prva evropska utakmica u novoj godini, kao i oproštaj od Arene sve do početka aprila. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 3, Punter 14, LeDay 10, Zagorac 5, Koprivica 10, Miletić 18, Moore 12, Glas 19, Lessort 8, Madar 10.