среда, 19. јануар 2022.

Partizan - Hamburg 102-77

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Nekada je bilo bambergovanje, a sada je palo je i hamburgovanje - još jedna ubačena 100-tka, drugi put protiv istog rivala. Već u 1/4 smo rešili pitanje pobednika (34-14), skoro da nismo imali napad bez postignutih poena. Deonica iz snova, svi su igrali kao u transu, pogotovo Matijas koji se iživljavao nad obručima. Do poluvremena je razlika narasla na 65-41, malo je falilo da bude isti rezultat kao i na našem duelu u Nemačkoj (61-40). Za razliku od tog meča, sada im nismo dozvolili da ublaže poraz, pa su gosti morali da se zadovolje samo plusom u poslednjoj četvrtini. Pristup i želja celog tima su bili izvanredni, a teško je da ne bude tako kada vas publika nosi sa tribina. Svašta smo mogli videti večeras - od Zekovog bacanja za loptu na zapisničarski sto na +34 do Balšinog coast to coast u maniru najboljih plejmejkera. I Hamburgu smo dopustili preveliki broj ofanzivnih skokova i na tome moramo još da radimo. Smaja je u maloj krizi, dolaskom Matijasa vratio se na svoju pravu poziciju pa mu očigledno treba određeno vreme da se privikne. Osim Dangubića, svi su dobili šansu, a Željko je gledao da raspodeli minutažu kako se neko ne bi pregrejao jer imamo gust raspored narednih dana. Očekuje se da uskoro Zagor i Dule budu u stroju, večeras su u civilu bodrili saigrače. Već u četvrtak igramo sa Megom, vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 8, Punter 15, LeDay 18, Avramović 5, Koprivica 13, Dangubić, Smailagić 2, Moore 4, Glas 2, Lessort 22, Trifunović 8, Madar 5.